Dvě branky v naší síti, to byla ledová sprcha, říká Ladislav Martan

15. 3. 2017   |   Redakce
Ladislav Martan dokázal jako jediný z královéhradeckého týmu pokořit jabloneckého gólmana Valeše. V 69. minutě povedenou střelou snížil na 2:1, a protože další branka již v zápase nepadla, stanovil současně konečné skóre dohráváného duelu.

Láďo, jak stručně zhodnotit dnešní utkání?

Neuspěli jsme. Jeli jsme sem s tím, že potřebujeme bodovat. Jsme v situaci, kdy pro nás má každý bod cenu zlata. Takže konečný výsledek zápasu je pro nás špatný.

Utkání se rozhodlo prakticky během několika minut prvního poločasu...

Přesně tak, přitom jsme začali dobře, byli jsme, myslím si, aktivnější než domácí, v žádném případě se nedalo říci, že nás Jablonec přehrával, nějak nás tlačil. Pak přišly ve třetí desetiminutovce dva centry do vápna, dvakrát jsme si nedokázali pohlídat domácí hráče a prohrávat tady o dva góly je strašně těžké.

Jak k tomu podle tebe došlo, že se zápas takto nečekaně zlomil?

Jak říkám, dva centry, dva góly. Přiznám se, že teď si nevybavím přesně, jak k tomu došlo, to nejdůležitější je, že jsme ani Trávníka, ani Mehanoviče nedokázali uhlídat a hlavičkovali hrozně v pohodě. Měli dost klidu a prostoru. Přitom jsou to menší hráči, strašná škoda. Ty dvě branky byly pro nás studená sprcha, do konce poločasu už to nebylo z naší strany ono, asi jsme se nějak zbytečně zatáhli.

Ty jsi dokázal ve druhém poločase snížit krásnou střelou. Věřil jsi, že se může podařit alespoň vyrovnat?

Já nevím, jestli „věřil" je přesně to správné slovo… Já jsem prostě chtěl, abychom vyrovnali. Dělali jsme pro to všechno, ale domácí si to dobře vzadu hlídali, jediná šance na gól byla střela Šípka. Sice jsme je v poslední desetiminutovce tlačili, ale měli jsme dnes odpískáno hodně faulů a poslední minuty zápasu nebyly výjimkou.