Duel s Brnem tentokrát vyzněl pro Votroky

4. 8. 2014   |   Redakce
Pondělní Juniorská liga nabídla víkendové pokračování souboje mezi Votroky a brněnskou Zbrojovkou. V ní byli o jeden gól lepší Votroci a do tabulky si připsali první tři body.

Od první minuty se hrál rychlý, dynamický fotbal s akcemi na obou stranách. Zřejmě ta nejvýraznější přišla hned po deseti minutách hry, kdy si na centrovaný míč naběhl Pavel Drozd, který podstoupil vzdušný souboj s gólmanem hostí. Na odražený míč si posléze naběhl Pavel Čermák, ale hradbu těl brněnských obránců nepropálil.

Co se nepovedlo jemu, to se podařilo v 14. minutě Vojtěchu Hegerovi, který si nejprve u pomezní čáry obhodil hostujícího Pospíšila, aby pak oklamal dalšího hráče Brna Hanuše na hranici pokutového území a zcela sám před brankařem Halouskem nezaváhal, 1:0.

Do další obrovské šance se dostal po půlhodině hry opět Heger, který si naběhl na kolmici Vobejdy, jenže tentokrát mu míč z jeho kopačky jeden ze zadáků Zbrojovky v posledním okamžiku odkopl. A do třetice Heger po narážečce od Zezuly. Tentokrát ho dobrým vyběhnutím na hranici velkého vápna „vychytal“ Halouska.

V prvním dějství měli navrch domácí. Hosté z Brna se k zakončení dostali až v závěru popločasu, když dobře mířenou střelu Briganta vyrazil na roh Jehlička a přímý kop Moukanza skončil na zdi Votroků.

V úvodu druhého poločasu měli opticky více ze hry Brňané, ale jejich snaha narážela na dobře organizovanou defenzivu Votroků, včele s Honzou Hablem, který za juniorský tým nastoupil. Svěřenci trenéra Frimmela hrozili hlavně z brejků. K jednomu z nich se v 65. minutě vydal Pavel Čermák, ale dobře vyběhnutého Halouska nepřekonal.

Mladí Votroci závěr utkání odjezdili, jak se říká, „po zadku“. A tak někteří z nich, kteří střídali, hrací plochu opouštěli v křečích. Ovšem cenné vítězství nad mužstvem, které v předloňském ročníku zvítězilo, a v loňském ročníku mu obhajoba titulu unikla o vlásek, se cení.

Milan Frimmel, trenér: "Dnešní utkání se mi hodnotí samozřejmě úplně jinak, než před týdnem. I když má Brno v Juniorské lize velmi silný tým, odehráli jsme s nimi velmi vyrovnanou partii. Je jen škoda našich vyložených šancí. Utkání jsme mohli rozhodnout daleko dříve. Příležitosti jsme si vypracovali velmi dobře, ale zakončení se nám zas až nedařilo. S výsledkem a s hrou v určitých fázích zápasů jsem spokojený."

FC Hradec Králové jun. – FC Zbrojovka Brno jun. 1:0 (1:0)

FC Hradec Králové: Jehlička – Zezula, Vyšehrad (83. Drozd David), Drozd Pavel, Kratochvíl – Vobejda, Hable – Heger (76. Pago), Kopřiva (71. Týfa), Čermák Pavel – Vágner

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Buchta (46. Přichystal), Šural, Hanuš, Pospíšil (84. Pazourek) – Černý, Duda (65. Krška), Weber (75. Babička), Lutonský – Moukanza (60. Štrombach), Brigant

Branka:14. Heger, ŽK: Zezula, Vágner - Černý, Rozhodčí: Franěk – Hock, Vojtěch, Počet diváků 160