Druhá příčka je lichotivá

19. 6. 2009   |   Redakce
Trenér rezervy FC Hradec Králové Ladislav Brož může být s vystoupením týmu v Divizi C spokojen

Nejúspěšnějším východočeským celkem v letošním ročníku Divize C je rezerva FC Hradec Králové. Svěřenci LADISLAVA BROŽE nasbírali dohramady 52 bodů a obsadili velmi pěknou druhou příčku.
Ve středu jste završili jarní část těsným vítězstvím v Týništi, které vám s definitivní platností zajistilo druhé místo. Jak zní hodnocení posledního utkání?Ač Týniště sestupuje, stál nás tento zápas hodně sil. Domácí se hlavně v prvním poločase prezentovali velmi dobrým výkonem, kdy nás přehrávali a vytvořili si také tři šance, které naštěstí neproměnili. Po přestávce jsme už měli více ze hry my a díky vůli i lepší kondici jsme utkání dotáhli do vítězného konce ač jsme skórovali až v 87. minutě.
Lze vyjádřit spokojenost s konečným umístěním?Druhá příčka je lichotivá, ale v tento okamžik to není postup.
Jste tedy zklamán, že se vám na jaře nepodařilo předstihnout vedoucí Ovčáry?Zklamaný nejsem. Juniorka slouží především k výchově mladých hráčů, kteří mohou mít perspektivu pro A mužstvo.
Tým byl často doplňován rovněž hráči druholigového kádru…Spolupráce mezi áčkem a béčkem byla na vysoké úrovni. Sehráli jsme několik modelovaných utkání, v nichž si hráči rezervy a případně i dorostenci mohli vyzkoušet, jak se hraje proti takto kvalitnímu soupeři. Jsem hlavně rád, že se nám v závěru soutěže podařilo do týmu zabudovat několik dorostenců. Jmenovat mohu Lacinu, Hečka, Kábrta či gólmana Holého.
Našel by se zápas, v němž jste body zbytečně ztratili?Určitě. Především s Teslou Pardubice. V základní sestavě jsme měli osm hráčů z kádru A mužstva, v poločase vedli 1:0, ale nakonec z toho byla pouze remíza. Mrzí také další domácí plichta s Měcholupy.
Nelze se nevrátit k podivnému utkání ve Velimi, v němž sudí během úvodních osmnácti minut nařídil proti vašemu týmu tři pokutové kopy…Nemá cenu se k tomu vracet. Řeknu jen tolik: alespoň jsem v průběhu jara poznal realitu této soutěže.
Domácí exil na Novém Hradci vám velmi svědčil. Prohráli jste jediný zápas, třikrát remizovali a jedenáctkrát zvítězili…Klukům hřiště na Novém Hradci vyhovovalo. Je velké a dobře se na něm kombinuje. Byli jsme velice spokojeni jak s kvalitou hrací plochy, tak s přístupem domácích funkcionářů.
Říkalo se, že letošní ročník bude mnohem vyrovnanější než předešlý. Potvrdily se tyto prognózy?Ano. Těžké byly prakticky všechny zápasy. Ještě víc v našem případě, kdy postupně začleňujete do týmu hráče z dorostu. Přechod do dospělého fotbalu není totiž vůbec jednoduchý.
Kteří hráči tvořili kostru rezervního týmu?Jmenovat musím brankáře Hrdinu, který na jaře odchytal jedenáct utkání, a to s vysokým standardem. K oporám dále patřili Janoušek, Veselka a Kouřil.
Janoušek byl vyzkoušen i v áčku. Trenéři si jeho výkon v Karviné velmi pochvalovali…To, že obstál ve druhé lize, pro mě překvapení nebylo. Jirka je nesmírně kvalitní fotbalista, co se týká techniky, přehledu ve hře a rozehrávky. Pokud má k sobě ještě kvalitnější spoluhráče než v divizi, mohl být jeho výkon opravdu velmi dobrý.
Zkoušeni ve druhé lize byli také dorostenci Korba s Voltrem. Ukrývá se v těchto mládežnických reprezentantech velká perspektiva?Oba mají určitě velký talent. Korbu bohužel čeká operace vazů v koleni, což je obrovská škoda, protože se jedná o velmi dobrý typ pro velký fotbal. Je urostlý, relativně rychlý a nesmírně odolný. Bohužel částečně doplatil na nezkušenost v soubojích.
Zpět k rezervě. Kdy zahájíte letní přípravu a kolikačlenný bude kádr?Začínáme 6. července. V plánu máme řadu utkání. V kádru každopádně dojde k přesunům, takže momentálně nemohu říci, s kolika hráči budeme pracovat.