Dobrý výkon Hradce na body nestačil, Mladá Boleslav vyhrála 2:0

26. 8. 2016   |   Redakce
​V základní sestavě Hradce Králové se bohužel neobjevil Daniel Trubač, kterého trápí svalové zranění. Místo něj se naopak vrátil uzdravený kapitán Pavel Černý. V prvním poločase byl aktivnějším týmem Hradec, leč branku dokázala vstřelit pouze Mladá Boleslav, po rohovém kopu se trefil Hůlka. Podobný průběh nabídla i půle druhá, kdy Hradec nevyužil celou řadu možností, ale inkasoval z kopačky Lukáše Magery.

Hradec začal utkání pěknou možností Martana, který dostal ideální pas od Vlkanovy, technický pokus mířil těsně vedle. Avšak již v 10. minutě se radovali z úvodní branky domácí, kteří se prosadili po rohovém kopu. Hlavička Hůlky se odrazila od břevna až za brankovou čáru, 1:0.

Votroci se rychlým gólem zaskočit nenechali a podnikali dále nebezpečné protiútoky. Ovšem pokus Mareše ani rychlý průnik Malinského se bohužel neujal. Mladá Boleslav předváděla tradiční kombinační podívanou, ale bez střeleckého zakončení. K tomu se naopak dostal ve 30. minutě Adam Vlkanova po skvělé nahrávce od aktivního Holeše. Jednadvacetiletý záložník pálil pravačkou v ideální pozici pouze vedle. Čtyři minuty před koncem poločasu roztleskal domácí ochozy reprezentant Rada, jeho pumelice z dvaceti metrů skončila těsně nad šibenicí.

Ve 43. minutě byli velmi blízko vyrovnání svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela, když po rohovém kopu hlavičkoval Marek Plašil. Chyběly pouhé centimetry. Druhá pětačtyřicetiminutovka začala obrovskou gólovkou Boleslavi. Nejprve Přikryl nastřelil tyčku, následně se míč odrazil přímo ke Golgolovi, jenž měl před sebou poloprázdnou bránu. Skoro jisté brance ovšem zabránil neskutečným a famózním tygřím skokem Radim Ottmar.

Boleslavští se z druhé branky radovali v 56. minutě a opět u toho byl kapitán Lukáš Magera. Ten se trefil z přímého kopu parádně přímo k tyči, brankář Ottmar neměl šanci, 2:0. Hradečtí se nevzdávali a bojovali dál. Střela Marka Plašila z 15 metrů měla výborné parametry, stejně jako stoprocentní možnost Chlebouna. Z vytrvalého tlaku se však kontaktní branku vstřelit nepodařilo. Ačkoliv byl Hradec jasně lepším týmem a gólový úspěch si zcela určitě zasloužil.

V závěru zahrávalo mužstvo z města Škodovek několik rohových kopů a nebýt parádního skoku Radima Ottmara proti hlavičce Da Silvy, mohlo to být již o branky tři. V 90. minutě mohl přeci jen sebrat čisté konto brankáři Divišovi Honza Pázler, ale domácí gólman reflexivně balón vyrazil a uhájil tak nulu na svém kontě.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 10. Hůlka, 56. Magera. Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Antoníček. ŽK: 35. Magera, 48. Pauschek, 71. Da Silva – 35. Vlkanova, 55. Černý, 68. Malinský. Počet diváků: 3217.

Sestavy: FK Mladá Boleslav: Diviš – Pauschek, Hůlka, Da Silva, Fleišman (54. Keresteš) – J. Rada (46. Valenta), Kúdela – Přikryl, Magera, M. Vukadinovič – Mebrahtu (83. Chramosta).

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Mareš, P. Černý (63. Pázler) – Martan (74. M. Černý), Vlkanova, Malinský (85. Zorvan) – Žondra.