Dobré vykročení do soutěže v Dobrovicích

4. 8. 2007   |   Redakce
Dobrovice - FC Hradec Králové B muži 0-2 (0-1)Branky: 25. Šmerda, 56. Pilař

Frydrych - Chleboun, Kašpar, Vít, Belák - Šmerda (62. Ujec), Jelínek (85. Kout), Pilař, Uchytil (69. Motyčka) - Čech, Hašler

Domácí začali utkání tlakem, ke kterému přispělo několik nepřesností v rozehrávce hostů. Do 7.min měli domácí 3 náznakyšancí, ale nedokázali nic dotáhnout do zdárného konce. V 9.min se do první šance dostali hosté, ale Hašler netrefil dobře balón. 10.min na vápně byl faulován Pilař, následný trestný kop Čecha chytá brankář do náruče. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, až přišla 25.min kdy Hašler výborně pokryl balón předal ho Pilařovi, který viděl rozběhnutého Šmerdu a obloučkem ho vyzval k souboji s brankářem. Ten souboj zvládl a nedal brankáři šanci 0-1. 35.min chyba Beláka tu hasí faulem Uchytil a po trestném kopu ze strany nebezpečná hlavička domácích nad. Poločas končí dalším trestným kopem domácích s kterým si Frydrych poradil.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji rychle po sobě následovali náznaky šancí Kašpara, Hašlera a pěkná střela Pilaře nad. Přišla 56.min kdy si Pilař pohrál se dvěma hráči domácích na vápně si narazil mezi obránci s Čechem a akci zakončil střelou k tyči 0-2. Domácí přidali a v 59.min se zrodila po levé straně největší šance domácích, kterou Frydrych vytlačil nad břevno. 78.min Hašler postupuje sám na branku, ale trefuje vyběhnutého brankáře. Domácí si vytváří tlak nakopáváním dlouhých balónů do vápna Hradce, ale obrana kterou velice dobře dirigoval Vít už do konce zápasu nedovolila přímé hrožení brány.

Celé mužstvo podalo velice dobrý výkon. Vyzdvihnout musíme výkon Pilaře, který jednu branku připravil, další dal a bylo na něj 6trestných kopů z velmi dobré vzdálenosti.