Dnes jsme odehráli dobrý zápas, těší Marka Plašila

21. 1. 2017   |   Redakce
V utkání „TIPSPORT ZIMNÍ LIGY“, v němž Votroci porazili svého druholigového soupeře z Táborska 2:0, odehrál v naší defenzivě plný počet minut Marek Plašil. Prvních pětašedesát pracoval jako pravý bek, po odchodu Jakuba Chlebouna pak přepustil pravou stranu nově příchozímu Honzovi Mudrovi, a sám se posunul na střed. Naše defenziva pracovala velmi dobře, vzadu udržela nulu, a tak k pozápasovému rozhovoru přišel Marek právem spokojený.

Marku, gratulace k výhře, vždyť Táborsko vždy patřilo k soupeřům, který nás uměl potrápit, a to i v přípravných zápasech. Dnes jsme si s ním poradili. Jaký to byl zápas?
Bylo to utkání, do kterého jsme šli prakticky všichni z plného zatížení, které patří k zimní přípravě. Navíc jsme letos o poločasové pauze poprvé nestřídali a většina z nás tak odehrála celých devadesát minut. V tomto ohledu šlo určitě o náročný zápas. Jsem za všechny rád, že jsme se s tím celkem dobře vyrovnali. Spousta věcí se nám dnes dařila, něco se samozřejmě naopak nepovedlo k úplné spokojenosti, ale výhra je podle mého názoru zasloužená. Udrželi jsme vzadu nulu, vpředu se nám podařilo dvakrát gólově prosadit, můžeme být spokojeni.

Pro vás všechny dnes byla jedna věc trochu zvláštní a obtížná. Po jednom dni v kabině nastoupil k utkání testovaný mladý Kamerunec Olivier, který nevládne obvyklým „mezinárodním“ jazykem, tedy angličtinou. Jeho francouzština zase nemá odezvu u vás. Jak složité to bylo v komunikaci? Tak to bylo určitě těžší pro Oliviera, než pro nás. Musím ho pochválit, těm základním pokynům „pusť, záda, dávej…“, tak nějak citem rozuměl. V zápase si věděl rady, my jsme se mu samozřejmě snažili pomoci. Není a nebude to pro něj asi úplně jednoduché, ale my ho když tak rychle základní věci naučíme, a to česky :-) .

Právě ty jsi Olivierovi dával od trenérů před utkáním poslední pokyny. A to francouzsky …Pár frází si pamatuji z testů před několika lety, takže doprava, doleva, dopředu, dozadu zvládnu :-) :-). Bylo to v pohodě.

Marku, nebudeme ani počítat, kolikátá je to již ve tvém fotbalovém životě zimní příprava. Pro většinu fotbalistů to méně příjemné období nabírání fyzičky. Je ta letošní pro tebe osobně něčím odlišná?
Jak říkáš, už toho mám dost odtrénováno a asi jen tak něco mne nepřekvapí. Takže i ta letošní lednová příprava odpovídá zhruba tomu, co znám a co jsem očekával. Je to dáno i tím, že to není moje první příprava pod našimi trenéry Pilným a Frimmlem, už jsem s nimi nějaké absolvoval a znám jejich nároky. Je to dřina, ale všichni víme, že nám to pak v lize pomůže.

Za necelé dva týdny vyrazí Votroci na soustředění do Chorvatska. Těšíš se?
Ano, těším. Na soustředění v Chorvatsku jsme ještě nikdy nebyli. Je to jednak příjemná změna, a také očekávám přece jen trochu příznivější teploty a těším se i na trénování na přírodní trávě. Nejdůležitějším úkolem samozřejmě bude vyladit v Chorvatsku tým pro náročné fotbalové ligové jaro.