Divoká přestřelka skončila výhrou Votroků, Liberec poražen 4:3

29. 6. 2016   |   Redakce
Sedm branek, krásné akce i rychlé zvraty. To vše nabídlo dopolední přátelské utkání se Slovanem Liberec, ve kterém hradečtí hned třikrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat. O vítězství nakonec rozhodla branka Honzy Pázlera, který se prosadil ve druhém poločase a stanovil tak konečný stav na 4:3 pro Votroky.

V úvodu utkání působili živějším dojmem fotbalisté Liberce a za svou aktivitu byli odměněni úvodní brankou střetnutí. Ta padla z penalty, když v pokutovém území fauloval Honza Mudra. K exekuci se postavil Bartl a střelou k tyči propálil Ottmara, 0:1.Votroci se postupem času více osmělili a přišlo zasloužené vyrovnání. Na konci pohledné akce byl Adam Vlkanova, který na podruhé překonal gólmana Koláře, 1:1.

Prakticky hned po rozehrání se liberecký Slovan dostal do rychlého protiútoku, Coufal našel Vojtěcha Hadaščoka, jenž nekompromisně rozvlnil síť za Radimem Ottmarem, Liberec opět vedl 1:2. Ovšem tohle zdaleka nebyl konec, jelikož to vypadalo, že obrany obou týmů si v prvním poločase vybraly tak trochu den otevřených dveří. Ve 27. minutě Votroci bleskurychle rozehráli dopředu, Vlkanova našel Súkenníka a k údivu všech přítomných bylo opět vyrovnáno, 2:2. Tři góly během dvou minut, to byla jízda!

Zběsilé tempo se následně trochu uklidnilo, ale pouze do 42. minuty. Velkou parádu totiž předvedl Hadaščok, který v roce 2013 hostoval v Hradci Králové. Jeho střela zpoza vápna znamenala znovu vedení Liberce, 2:3. Ovšem Votroci úspěšně zopakovali taktický model „do jedné minuty vyrovnat" a hned vzápětí se z protiútoku prosadil Pavel Černý, 3:3. První poločas tedy nabídl pořádnou show. Slovan třikrát vedl, Hradec dokázal vždy srovnat krok.

Trenérské duo Pilný, Frimmel poslalo do druhé půle kompletně obměněnou jedenáctku a ta začala v duchu první pětačtyřicetiminutovky velmi aktivně. Naopak soupeř nechal sestavu beze změn a s přibývajícím časem se u výběru Jindřicha Trpišovského začaly projevovat známky únavy. V 56. minutě se hradečtí fotbalisté poprvé v utkání dostali do vedení. Honza Pázler se s míčem u nohy příliš nerozpakoval a vyslal dalekonosnou střelu, jež trochu nečekaně proklouzla mezi prsty brankáře Koláře, 4:3. O pět minut později musel své umění předvést také Jirka Lindr, když nebezpečně zakončoval liberecký Bartl.

Blízko páté branky byli Votroci v 71. minutě, když se Filip Zorvan ocitl zcela sám před brankou Severočechů, avšak jeho střelu Kolář skvěle vyrazil. Následná dorážka Dana Trubače skončila rovněž na rukavicích strážce liberecké svatyně. Poté se hra uklidnila a na kopačky obou celků se vneslo více nepřesností. Hradec Králové si v závěru již výsledek zkušeně pohlídal a v dalším přátelském utkání si připisuje těsnou výhru nad Slovanem Liberec.

„V prvním poločase jsme trochu koukali, jak se do nás Liberec pustil, bylo to něco jiného. Důraz, rychlost, agresivita, rychlý přechod. Minimálně dvacet minut jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. V defenzivě jsme měli velké problémy. I přes převahu Slovanu jsme paradoxně vždy dokázali vyrovnat. Druhá půle už byla o něčem jiném, my jsme tým prostřídali, soupeř nikoliv, což bylo pak znát," hodnotil průběh střetnutí kouč Bohuslav Pilný.

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 4:3 (3:3)

Branky: 25. Vlkanova, 27. Súkenník, 43. Černý, 56. Pázler – 7. Bartl z PK, 26. a 42. Hadaščok. Počet diváků: 50.

Sestavy: FC Hradec Králové: I. poločas - Ottmar - Holeš, Plašil, Nosek, Mudra - Janoušek, Schwarz - Malinský, Vlkanova, Súkenník - P. Černý. II. poločas: Lindr – M. Černý, Chleboun, Bederka, Mareš – Vobejda, Trubač, Zorvan, Žondra, Shejbal – Pázler.

FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Karafiát, Folprecht, Hadaščok, Obročník (62. Machuča), Ševčík, Bartl (62. Bláha), Heppner, Pokorný, da Silva.