Derby rozhodl pro Votroky Trubač

22. 4. 2014   |   Redakce
Očekávané východočeské derby přilákalo do areálu v Orlické kotlině dvě stovky diváků. Ti se gólů dočkali až po změně stran. Votroci si díky zlepšené hře ve druhé půli po zásluze připsali všechny body do tabulky Juniorské ligy.

První poločas byl ve znamení velké převahy domácích. Hosté se de facto na dostřel Zavřelovy branky ani nedostali. Ovšem devadesát procent příležitostí domácího týmu skončilo na hranici vápna soupeře.

Zřejmě největší příležitost měl po půlhodině hry domácí Jukl po centru Soukupa, jenže jeho hlavička postrádala razanci. Dobíhající Hofman se k míči již nedostal. Oba soupeři tak odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Hofmana, který však ze dvou kroků trefil pouze dobře postaveného brankáře hostí. Poté následovaly dvě dobré příležitosti Hlavsy a Jukla, jenže i ty skončily stejně.

Branky se Votroci dočkali až po hodině hry, když zhruba z 20 metrů napřáhl reprezentant Trubač a jeho střela zapadla za přední tyč Ptáčkovy branky, 1:0. Skóre mohl navýšit nový muž na hřišti Vágner, jenže jeho střela z malého vápna mířila nad břevno.

U další branky byl opět Trubač, který zpoza vápna vystřelil, jeho projektil s námahou vytěsnil Ptáček k Vágnerovi, ten našel volného Jukla, pro kterého již nebyl problém rozvlnit síť pardubického týmu 2:0.

V celém utkání dominoval domácí tým a body z východočeského derby po zásluze zůstaly ve městě pod Bílou věží.

FC Hradec Králové jun. – FK Pardubice jun. 2:0 (0:0)

FC Hradec Králové: Zavřel – Soukup, Zezula, Krčál – Trubač, Kopřiva (75. Hrabar), Vobejda, Hlavsa (59. Vágner), Drozd David – Hofman (72. Langr Filip), Jukl

FK Pardubice: Ptáček – Čáp, Křivka, Baldrych, Konvalina (79. Strouhal) – Krejčí (83. Růžička), Knotek, Portyš, Vanžura – Rydval, Hron (64. Pánek)

Branky: 63: Trubač, 83. Jukl, ŽK: Hrabar - Vanžura, Rydval, Křivka, Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Líkař, Počet diváků 200