Debakl juniorů v Dolíčku

3. 6. 2014   |   Redakce
Nehorším vystoupením v letošním ročníku juniorské ligy se prezentovali Hradečtí v utkání s pražskými Bohemians 1905.

Jejich katastrofální vstup do utkání měl ve svém důsledku to, že v 10. minutě měli domácí již tříbrankový náskok. A zbytečně ztracené míče a chyby v obranné činnosti pokračovaly a tak po první pětačtyřicetiminutovce měli zelenobílí k dobru pohodlný stav 5:1. Jedinou branku otroků vsítil Lukáš Kraják, jenž si na hranici ofsajdové pasti převzal za obranu kopnutý míč Hovančíkem a prostřelil Dočekala.

Druhá část hry přinesla po prostřídání přece jen vyrovnanější hru. Domácí při vědomí dostatečného náskoku již nikam nespěchali a hosté přece jen se dostávali do zakončení. Vobejda přidal druhý úspěch Hradeckých z pokutového kopu, který odpískal sudí Jech za ruku obránce. Další šance Vágnera, Kopřivy či Krajáka skončily v rukavicích Dočekala. Poslední slovo měl domácí Koštíř, který posunul počítadlo branek u domácích na šest.

Trenér Jaroslav Veselý byl po utkání roztrpčený a nebál se výkon svých svěřenců označit za ostudný: „ Druhý poločas jsme přece jen odehráli v lepším pohybu a se vztyčenou hlavou, ale faktem je, že někteří z hráčů si velmi ztížili cestu do přípravy s A mužstvem.“

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 6:2 (5:1)

Branky: 2. Havel, 8. Trýzna, 10. Artemuk, 25. Havel, 45. Havel, 81. Koštíř – 41. Kraják, 48. Vobejda (pen.) Rozhodčí: Jech – Černý, Váňa, Diváci: 128
FC Hradec Králové: Ordelt (46. Zavřel) – Zezula, Soukup (46. Vyšehrad), Kopřiva, Vobejda, Krčál (C), Kraják, Hovančík (46. Hrabar), Týfa (62. Heger), Drozd, Vágner (80. Pago).

Bohemians Praha 1905: Dočekal – Pechr, Hubínek (46. Fotr), Trýzna (C), Koštíř, Havel, Ibeagha, Řezníček, Artemuk, Šebek, Bláha (55. Kraus).