David Vaněček vstřelil vítězný gól juniorky

3. 1. 2015   |   Redakce
Odpovědný výkon celého mužstva přinesl zasloužený úspěch juniorky. Ovšem utkání na Slovácku bylo také o jednom návratu. Téměř po pěti měsících fotbalového půstu se v mistrovském utkání 13. kola Juniorské ligy na Slovácku představil na hrotu útoku David Vaněček.

A byl to také on, kdo se dostal ve 4. minutě do šance. Ale tu stačil Sedláček v domácí brance odvrátit. Ještě lepší pozici měl o čtyři minuty později Langr, ale i jeho ve stoprocentní šanci stačil domácí gólman vykrýt. Domácí se snažili rozvrátit pružnou obranu Votroků dlouhými nákopy na své útočníky, ale bez valného efektu. Snad jen standardní situace znamenaly možné nebezpečí před Jehličkovou brankou. V 38. minutě domácí svoji největší brankovou příležitost zazdili, když Zajíc před prázdnou brankou hledal ještě spoluhráče.

V druhé části hry přišel první rohový kop pro Hradecké. Ten zahrával Kopřiva, na jehož lehce přetažený centr číhal u zadní tyče Vaněček a hlavou zamířil přesně 0:1. I v dalším průběhu hry Východočeši dobře napadali rozehrávku domácích a ti, když se dostali za obranu, byli v koncovce jaloví. Naopak to byli Votroci, kteří v nastaveném čase ztvrdili vítězství. To po přihrávce Vágnera se střídající Habrman sice dostal do ostrého úhlu, ale zasekl si míč zpět do hřiště a propálil Sedláčka k bližší tyči. Kombinačně byli v tomto utkání lepším týmem hosté a zaslouženě si připsali tři body.

1.FC Slovácko – FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

FC Hradec Králové: Jehlička – Drozd D., Kopřiva (74. Hrabar), Drozd P., Vobejda (c), Vaněček, Vyšehrad, Langr (67. Vágner), Pago (85. Habrman), Zezula, Kratochvíl (90. Hynek). 1. FC Slovácko: Sedláček – Prajza, Ohnutek, Petrucha, Fojtášek R., Machač, Kübl, Marek, Groulík (83. Janečka), Zajíc, Habák (74. Michna), Haša (c).

Branky: 61. Vaněček, 90+2. Habrman, Rozhodčí: Machálek – Vysloužil, Miko.