Daniel Trubač se prosadil hattrickem a pomohl juniorce k vítězství.

21. 9. 2015   |   Redakce
Do utkání Juniorské ligy proti Českým Budějovicím nastoupili také mladí hráči prvního týmu, kteří neměli z důvodu přeložení druholigového zápasu s Varnsdorfem herní vytížení, a na hře tento fakt byl znát. Hosté sice v úvodních minutách utkání dvakrát nebezpečně zahrozili před Lindrovou brankou, ale herní převaha byla jednoznačně na straně mladých Votroků.

FC Hradec Králové jun. – SK Dynamo České Budějovice jun. 6:1 (3:0)

FC Hradec Králové jun.: Lindr – Hlavsa (64. Zezula), Bederka, Drozd, Mareš – Zorvan (82. Zdržálek), Vobejda, Schwarz, Trubač – Petrus, Kraják

SK Dynamo České Budějovice jun.: Hajdušek – Vít (56. Krejčí), Lima, Janoch, Jenne (61. Martykán) – Hrachovec, Tušer (75. Tomášek), Křiváček, Bálek, Vaněk – Pasecký

Branky: 8., 61. Kraják, 23., 45., 59. Trubač, 84. Petrus – 56. Vaněk, ŽK: Mareš - Pasecký, Rozhodčí: Melichar – Kubr, Koval, Počet diváků 160

Na první změnu skóre se nečekalo dlouho, a to pouhých osm minut. Vše začal na své půlce Daniel Trubač, který po zemi našel Petruse a ten následně kolmicí do běhu vyslal na steč s hostujícím brankářem Krajáka. Pro střelce juniorského týmu pak nebylo problémem, přehodit vyběhnutého Hajduška a poslat Votroky do jednogólového vedení, 1:0.

V utkání bylo posílení z řad áčka znát a přítomní diváci mohli vidět pěkné kombinační akce. Jedna z nich přišla chvilku po úvodní brance, kdy Filip Zorvan našel na hranici vápna Daniela Trubače a jeho střela z levého rohu velkého vápna zaplula přímo do šibenice budějovické branky, 2:0.

Také v následujících minutách měli Votroci hru plně pod kontrolou a z územní převahy se Jihočeši vymanili až v závěru prvního dějství, ale když už se dostali na dostřel branky, situaci v zárodku vyřešil k spokojenosti trenéra Mejtského Jiří Lindr. Závěrečné gólové slovo však měl v poslední vteřině opět domácí Trubač. A situace byla jako přes kopírák té, která předcházela druhé brance. To si také hbitý Zorvan pohrál na hranici vápna s hostující obranou, přihrál Trubačovi a i tentokrát vymetl stejný roh Hajduškovy branky, 3:0. Po tomto gólu již rozhodčí Melichar pohledný první poločas okamžitě ukončil.

Úvod druhého poločasu byl opět v režii domácích a bylo jen otázkou času, kdy se skóre bude navyšovat. Příležitost k tomu měl Petrus, který však jen o centimetry nedosáhl na centr Jaroslava Hlavsy. K překvapení všech se však skóre měnilo na druhé straně, kdy ke střele zpoza vápna napřáhl Vaněk a korigoval průběžné skóre na 3:1. Hosté se však ze snížení radovali pouhé tři minuty, když se k propadlému míči po centru Bederky dostal Daniel Trubač a v zápase se potřetí prosadil střelecky, 4:1. Hosté byli po obdržené brance zaskočení. Hned po rozehrávce míč ztratili, k míči se dostal Petrus, který se však ještě gólově přes vyběhnutého Hajduška neprosadil. Ovšem odražený míč se dokutálel k volnému Krajákovi a ten se nemýlil, 5:1. Závěrečný gólový zápis napsal pět minut před koncem Petrus.Hradecký útočník si naběhl na přízemní centr Schwarze od brankové čáry a upravil tak konečný stav na 6:1.