Brankář Ordelt: Chytit penaltu Barošovi? To se neděje každý den!

31. 3. 2016   |   Redakce

Pro Adama Ordelta to byl pořádný křest ohněm. Jeho první zápas v základní v sestavě Votroků a hned na půdě Mladé Boleslavi. Mladý brankář se však známých jmen v dresu soupeře nezalekl a podal opravdu skvělý výkon. Ba co víc, hned v první minutě zneškodnil pokutový kop zkušenému Milanu Barošovi. To byla premiéra jako hrom!

Trenéři před odvetou poháru MOL Cup museli řešit brankářskou otázku, protože Radim Ottmar a Jirka Lindr nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit. Třetí v pořadí Honza Stejskal si zase plnil reprezentační povinnosti. Tudíž volba padla až na toho čtvrtého. A jak se ukázalo, devatenáctiletý talent tuto roli zvládl s bravurou. „Nervózní jsem nebyl. Věděl jsem, že to budou dobré zkušenosti," říkal novinářům po zápase Adam Ordelt.

Votroci dlouho drželi v odvetě nadějný výsledek. Od 54. minuty vedli díky brance Shejbala a útočníci domácích si nevěděli s naším brankářem rady. Ten dokonce hned v úvodu střetnutí vychytal hvězdného Milana Baroše, který neproměnil pokutový kop. „Když chytíte penaltu Barošovi, tak to se určitě neděje každý den. Bylo to v první minutě, což mi hodně pomohlo při dalších šancích Mladé Boleslavi. Drželo se mě štěstí a až v závěru mi to tam spadlo. Ale celkově jsem spokojený se svým výkonem," uvedl Ordelt.

Proti hradeckému brankáři se postupně nedokázal prosadit ani Baroš, ani Takács, ani střídající Magera. „Nejvíc mi zatrnulo, když mě Kalabiška přeloboval a míč skončil na síti. Myslím si, že v Mladé Boleslavi jsme z naší strany špatný výkon nepodali. Ba naopak, snažili jsme se, makali. Bohužel to na postup nestačilo," uzavřel hodnocení Adam Ordelt.

Mladoboleslavští fotbalisté vyrovnali až šest minut před koncem, kdy umístěnou střelou rozvlnil síť Jan Chramosta. Tím tak stanovil konečný stav na 1:1. Po úvodní pohře 1:4 tak do semifinále poháru MOL Cup postoupili domácí. Nicméně pro nadějného gólmana Ordelta to bude zápas, na který nikdy nezapomene. Byl to jeho první vstup do světa velkého fotbalu a nutno podotknout, že vstup to byl více než úspěšný.