Bojoval, rval se, měl povedenou střelu ... Prohře na Julisce však se svými spoluhráči nezabránil.

15. 8. 2016   |   Redakce
Hradečtí Votroci „prokletí Julisky“ nedokázali překonat ani v nedělním prvoligovém utkání. Dva týdny před ním vyloupili zelenobílý Ďolíček po kvalitním výkonu díky přesvědčivé výhře 3:0. Stejným výsledkem, žel bohu tentokrát v náš neprospěch, skončilo druhé utkání v Praze. Dukla nás zaskočila rychlou úvodní brankou, a tak říkajíc „dorazila“ v závěrečné čtvrthodině zápasu. O zhodnocení utkání jsme požádali jednoho z nejaktivnějších hráčů v černobílých barvách, krajního záložníka Ladislava Martana.

Jak viděl zápas, který pro Votroky skončil vysokou prohrou 3:0, přímo z hrací plochy? Drtivá většina zápasu byla herně vyrovnaná. Nemám pocit, že by nás domácí v poli přehrávali. Každý z obou týmů měl v zápase lepší a slabší okamžiky, ale celkově se hrál, alespoň tak jsem to na hřišti vnímal já, vyrovnaný zápas. Ale fotbal se nehraje na dojmy, ale na góly. A tady už vše hovoří jasně pro Duklu.

Jak průběh utkání ovlivnila první rychlá branka?
Samozřejmě hodně, ale nejvíc mne štve, jak padla. Byl to, počítám-li pohár na Admiře, třetí gól po rohovém kopu soupeře v řadě za sebou. Celý týden se na to chystáme, říkáme si, že nemůžeme dostávat góly z centrů před bránu, a pak tohle. Přitom jsme začali aktivně, dobře jsme do utkání vstoupili, prakticky pět minut jsme byli na polovině Dukly a potom jeden protiútok, následný roh a prohráváme. Byla to pro nás opravdová studená sprcha, domácí byli po gólu lepší, my jsme se vrátili k naší hře až kolem 25. minuty, kdy jsme zase začali zlobit domácí, ale velmi mnoho našich akcí zastavila nepřesnost ve finální fázi.

S čím jste šli do druhého poločasu?
Věřili jsme, že je v našich možnostech zápas minimálně srovnat. Dokonce si myslím, že opticky by zápas měl být remízový. Ale jak jsem říkal na začátku, hraje se na góly a my jsme dnes žádný nedali. Ani jsme si nevypracovali nějaké větší množství vyložených šancí. Chyběl nám klid a přesnost v přihrávkách před branku soupeře. Musíme také přidat na důrazu ve vápnech.

Asi nejlepší šanci na vyrovnání přinesla tvoje povedená pumelenice ve druhém poločase, kdy však gólman Dukly předvedl skvělý zákrok. Trénuješ střelbu ze střední vzdálenosti nějak speciálně? Měl jsi totiž stejně povedenou střelu i proti Jablonci.
Nedá se říci, že bych vyloženě tyhle střely trénoval, dvakrát mi to opravdu „sedlo“, podvakrát jsem už pomalu zvedal radostí ruce nad hlavu, ale pokaždé se gólmani vytáhli a míč do svých sítí nepustili. Střely pěkné, ale bez gólové tečky, co k tomu říct. Raději nějakou haluz, ale ať je z ní gól, který nám přinese body. Doufám, že svůj první ligový gól dám co nejdříve.

Tak ať se ti to podaří hned v příště, kdy budeme doma v Boleslavi hostit jihlavské Ježky. Díky za rozhovor.