Bod z Brna zajistila v samotném závěru branka Marka Plašila

17. 9. 2016   |   Redakce

Trenérské duo Pilný, Frimmel vítěznou sestavu z utkání proti Příbrami neměnilo. Do utkání nastoupil i Ladislav Martan, kterého v průběhu týdne trápila záda. Hradečtí měli v prvním poločase celou řadu brankových příležitostí, především šance Tomáše Malinského a Honzy Pázlera volaly po gólech. V 80. minutě poslal Brno do vedení Škoda, ale Hradec se nevzdával a v 88. minutě vyrovnal Marek Plašil.

Hradec Králové do utkání vtrhl jako velká voda a hned na jeho začátku si připravil velice slibné šance. Po pár vteřinách pořádně vyprášil rukavice domácího gólmana Melichárka Mudra. A v 8. minutě přišla další slibná možnost. Na pravé straně pěkně vykombinoval míč Martan s Holešem a ten po zemi našel na malém vápně stojícího Malinského. Rychlonohý záložník však z velmi dobré pozice branku Brna přestřelil. Úvodní čtvrthodinku hosté završili třetí šancí. Přímý kop nasměroval před branku Pázler a osamocený Tomáš Holeš na hranici malého vápna střelou ve skluzu přestřelil.

Na dobré příležitosti hostujícího týmu odpověděli domácí kombinací Aloise Hyčky a forvarda Řezníčka. Jeho však z dobré příležitosti doslova vytlačil až k velkému vápnu vyběhnutý Radim Ottmar a odtud brněnský kanonýr prudkou ranou mířil nad jeho svatyni. Votrokům v prvním poločase nebyl gól souzen. Příkladem je 30. minuta, když se po pravé straně přes svého strážce nádherně uvolnil Holeš, po zemi ideálně našel na malém vápně připraveného Pázlera, ale jeho střelu, která směřovala jisto jistě do branky, špičkou své kopačky vytěsnil vedle branky gólman Melichárek.

Zkraje druhého poločasu bylo rušno hned v obou vápnech. V tom brněnském po střetu Vraštila a Libora Žondry, kdy hradecký útočník přepadl přes tělo domácího zadáka, penalta se nepískala. Naopak v hradeckém území po odehrání míče Jakubem Chlebounem celý stadion v Srbské zařval „ruka". I v tomto případě zůstal hlavní arbitr nad věcí a jeho píšťalka němá.

Obraz hry se v druhém poločase na hřišti změnil. Domácí zatlačili Votroky na jejich polovinu a svěřenci trenéra Pilného hrozili spíše z brejků. Ti mírnému tlaku odolávali až do 80. minuty, když si na rohový kop Litsingiho naskočil Michal Škoda a odrazem o zem rozvlnil síť za zády Radima Ottmara, 1:0. Nutno podotknout, že to byla první vážnější šance Brna, které ji hned přetavilo na gól.

Hradecké inkasovaný gól probudil k většímu úsilí a vyplatilo se. V 88. minutě rozehrával přímý kop Jan Pázler, míč se snesl až k naběhnutému Marku Plašilovi, který ranou do víka srovnal stav utkání na konečných 1:1. Hodně emocí vzplanulo na hřišti v posledních sekundách zápasu, když se osamocený Filip Zorvan řítil z půlky hřiště na brněnskou branku, jenže ho zastavil rozhodčí Nenadál, jenž zapískal konec zápasu. Výsledek je odrazem vývoje střetnutí. Votroci dominovali v prvním dějství, naopak domácí odehráli lepší druhý poločas. Je jen škoda neproměněných, i těch nejvyloženějších šancí.

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 80. M. Škoda – 89. Plašil. ŽK: 59. Řezníček - 40. Žondra. Rozhodčí: Nenadál – Mokrusch, Hrabovský. Počet diváků: 3821.

Sestavy: FC Zbrojovka Brno: Melichárek – J. Šural (69. Pašek), Kijanskas, Vraštil, Lutonský – Polák, Sedlák – Hyčka, M. Škoda, Vávra (46. Litsingi, 86. Buchta) – Řezníček.

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (86. Krátký) – Trubač (86. Zorvan), Janoušek – Malinský, Pázler, Martan (74. M. Černý) – Žondra.