Bláha svým gólem v závěru utkání rozhodl o vítězství Votroků nad Duklou Praha 2:1

18. 2. 2013   |   Redakce
Na umělé trávě v Chudonicích se střetla družstva z třetí, respektive desáté pozice průběžné tabulky Juniorské ligy. Ve vyrovnaném utkání se nakonec radovali domácí borci, když se v nastavené době hry trefil Jiří Bláha a hlavně za aktivní fotbal ve 2. poločase si výhru 2:1 zasloužili.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a svoji aktivitou hosty přehrávali, ale žádnou příležitost ke skórování se jim dlouho vymyslet nepodařilo. Až přišla 32., přímý kop Votroků po zemi rozehrál Krolop přesně na dobře postaveného Krčála a ten svoji výstavní střelou poslal domácí tým do vedení 1:0. Z vedení se však mladí Votroci dlouho neradovali. V podstatě vzápětí, po kombinační akci Svoboda – Čapek, druhý jmenovaný z malého vápna skóre srovnal a to se do poločasové přestávky již neměnilo.

I v druhém dějství měli domácí více ze hry a jen díky výborným zásahům hostujícího Štěpánka se skóre měnilo až v nastavené době hry. Před branami využití skončily šance Bláhy, Krčála, Hofmana i Bodláka a zřejmě tu největší měl v 75. na kopačce Shejbal, ale i jeho šance z malého vápna změnu ve skóre nepřinesla. Když již všichni mysleli na závěrečný hvizd rozhodčího Lercha, zatáhl Furik míč k brankové čáře, „dal pod sebe“, jeho přihrávku „pustil“ Krejčík na Bláhu a ten se již na vzdálenější tyč nemýlil a zajistil tak Votrokům výhru 2:1.

Hlavně za zvýšenou aktivitu ve druhém poločase si domácí po zásluze připsali další tři body do tabulky a poprvé v letošní sezóně porazili hráče Dukly Praha.

Luboš Prokopec, trenér: „Potvrdilo se, že nás opět čekalo těžké střetnutí. My jsme ho zvládli. Dukla hrála sympaticky, ale my jsme byli díky lepšímu výkonu ve druhé půli a díky gólu v závěru utkání lepším a šťastnějším týmem. Po zásluze jsme si připsali tři body.“

FC Hradec Králové jun. – FK Dukla Praha jun. 2:1 (1:1)
Sestava FC Hradec Králové jun.: Vízek – Doležal, Novotný, Hock, Shejbal – Ptáček (67. Bodlák), Krčál, Krolop (91. Novák) – Furik, Hofman (78. Krejčík), Bláha
Sestava FK Dukla Praha jun.: Štěpánek - Jeřábek, Pařík (22. Milec), Čapek, Acosta (57. Micka), Kotlík (82. Mazánek), Svoboda, Fryčer, Farkaš, Hrazdíra, Grafnetr

Branky: Krčál (32.), Bláha (91.) - Čapek (35.), Rozhodčí: Ondřej Lerch - Petr Blažej, David Hock