
Duel se Slováckem hodnotí Adrián Rolko. „Samozřejmě jsme za výsledek rádi. Do zápasu jsme vstoupili dobře, první půlhodinu jsme byli lepším týmem, což jsme potvrdili krásným gólem Jakuba Kučery. Do poločasu jsme pak přidali ještě další dvě branky. Ke konci první půle jsme ale trochu vypadli ze hry, což pokračovalo i po přestávce. Už jsme nebyli tak dobří na míči a soupeř z penalty snížil na 1:3. Pak už jsme ho ale k ničemu nepustili a v závěru jsme skóre vyšperkovali dalšími góly,“ ohlíží se za dohrávkou v Uherském Hradišti dřívější stoper Hradce Králové.
V neděli čeká Votroky duel z nejdůležitějších. „Liberec celou sezónu hlásí, že chce do první šestky. Nečeká nás nic jednoduchého. Po pomalejším rozjezdu teď táhnou dlouhou šňůru bez porážky. Je to kvalitní tým, který na podzim sice neměl výsledky, ale herně byl velice dobrý. Teď jsou na vlně, takže mají větší sebevědomí, na hřišti si víc dovolí. My uděláme vše pro to, abychom jim tuhle sérii překazili. Chceme, aby v naší aréně zůstaly všechny tři body,“ hlásí Adrián Rolko.
Na severu Čech krátce působil také Václav Pilař. „Máme svůj cíl. Do šestky jsme už od začátku sezóny chtěli a teď nás čeká zápas s Libercem, který chce to samé. Bude to zápas, ve kterém půjde o hodně, protože oba kluby mají ambice. Já se na tohle utkání těším, věřím, že přijde spousta fanoušků. Soupeř je kvalitní, má za sebou řadu dobrých výsledků, což jim dodalo sebevědomí. Doufám, že teď přijedou k nám do Hradce a vše, co doteď stavěli, jim zase spadne,“ usmívá se rychlonohý křídelník Votroků.
Libereckým se na jaře daří, aktuálně drží sérii sedmi zápasů, ve kterých nebyli ani jednou poraženi. „Situace u nich se teď trochu konsolidovala, vzali to za správný konec. Když zvládnete natáhnout takovou sérii bez porážky, tak už to nemůže být náhoda. Mají to teď dobře poskládané, kluci, kteří hrají vepředu, mají čísla. Daří se jim dělat výsledky. Doufám ale, že se jim to v neděli zhroutí. Věřím, že na Malšáku to budeme my, kdo bude určovat tempo,“ říká ikona hradeckého fotbalu – Václav Pilař.
Liberec neokusil porážku v posledních sedmi utkáních
Svěřenci Radoslava Kováče jedou na vítězné vlně – už sedm zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. Naposledy padli před více než dvěma měsíci na hřišti Plzně, od té doby posbírali čtyři výhry a tři remízy. Právě tato série je vrátila do boje o nadstavbovou skupinu o titul. Po 28 kolech mají na kontě 39 bodů, tedy o jeden méně než Hradec Králové. Oba týmy inkasovaly shodně 28 branek, Severočeši však nastříleli o osm gólů více (41).
Tahounem ofenzivy je devítigólový Denis Višinský, který ke svému střeleckému účtu přidal tři asistence, což z něj zároveň dělá nejproduktivnějšího hráče týmu. Výrazně přispívají i Michal Hlavatý (5+5) a Lotyš Raimonds Krollis, jenž skóroval i v posledním kole proti Českým Budějovicím. Pozornost si zaslouží také gólman Tomáš Koubek, královéhradecký rodák a odchovanec, který na jaře oblékl rukavice Liberce. Ve svých sedmi startech zaznamenal hned čtyři čistá konta.
Podzimní duel těchto soupeřů, hraný 9. listopadu na severu Čech, příliš fotbalové krásy nenabídl. Jeho průběh byl rozkouskovaný mnoha fauly a s ubíhajícími minutami na trávníku stoupalo napětí. Ani jeden z týmů recept na to, jak regulérně vstřelit gól, nakonec nenašel, a body se tak dělily za bezbrankovou remízu.
Fanklub pořádá autobusový výjezd do Teplic
Poslední zápas základní části Chance Ligy sehrají Votroci v sobotu 19. dubna v Teplicích. Utkání se Skláři startuje v lázeňském městě v 16:00. Na zápas se ve velkém počtu chystají také fanoušci Východočechů. Členové fanklubu Votroci 2000 uspořádají autobusový výjezd, který finančně podpoří také černobílý klub. Hradečtí budou mohutnou podporu potřebovat, neváhejte tedy a vyrazte do Teplic také! Závaznou přihlášku můžete vyplnit na této stránce.
Sestavy obou celků z posledních ligových utkání:
FC Hradec Králové:
Zadražil – Čihák, Petrášek, Spáčil – Jakub Klíma, Kodeš (62. Dancák), Kučera, Horák – Vlkanova – Griger (79. Mihálik), Slončík (69. Pilař).
FC Slovan Liberec:
Koubek – Koželuh, Plechatý, Gabriel, Kayondo – Zyba (85. Icha), Hlavatý (76. Frýdek) – Ghali (85. Strnad), Eneme, Višinský (88. Dulay) – Krollis (76. Letenay).
Na nedělní zápas si už nyní můžete vsadit u generálního partnera klubu, společnosti Tipsport.