Béčko vyhrálo nad Chrudimí

26. 8. 2007   |   Redakce
FC Hradec Králové B – AFK Chrudim 3:1

Za slunečného počasí se na hřišti na Novém Hradci představili dva aspiranti na postup v divizi C. Před solidní návštěvou se hrál pohledný fotbal.

Již od začátku se hra soustředila uprostřed hřiště, jako první na bránu vystřelili Hradečtí ve 3. minutě, ale s ránou Semeráka neměl Lankaš problémy. V minutě osmé se do vápna hradeckých dral rychlonohý útočník hostů Adámek, místo střely však zvolil pád, po kterém zůstala píšťalka rozhodčího němá. O deset minut později zahrávali Votroci přímý kop z pravé strany, balon se po sérii hlaviček dostal na nohu Semeráka, který na první pokus trefil brankáře, ale podruhé už se nemýlil a skóre zápasu se měnilo poprvé ve prospěch domácích. Do konce úvodní půlhodiny hry měli více na kopačkách míč hradečtí, ale další branku nepřidali. Ve 34. minutě vyslal uličkou do stoprocentní šance Vladyka Kopeckého, po jeho střele však zazvonilo břevno hradecké branky. V těchto chvílích přezvali otěže zápasu chrudimští. V 37. minutě musel z branky rychle Frydrych po nepřesné malé domů Přibyla. Dvě minuty nato kopali hosté roh a na přetažený balon si naběhl úplně osamocený Vladyka, ale hlavičkoval nad. Chvíli poté se z pravé strany uvolnil Kopecký, obešel tři protihráče domácích, napřáhl levou nohou z 20 metrů, ale podruhé zvonilo břevno hradecké branky. Do konce prvního poločasu se již skóre neměnilo a tak do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem domácí Votroci.

Druhý poločas, sice již nebyl tak atraktivní hrou, zato však přinesl 3 branky. Již v 51. minutě hosté chtěli opět penaltu po pádu Adámka v hradeckém pokutovém území, ale ani tentokrát se píšťalka hlavního sudího Schrötera neozvala. Krátce před uplynutím hodiny hry vyslal uličkou Gavula Semeráka, ale ten měl spíše než střelu zvolit nahrávku na osamoceného Kaplana. Zápas ovlivnila 67. minuta, to po souboji Chlebouna s útočníkem hostů, uviděl domácí obránce z rukou rozhodčího červenou kartu. Rozhodčí signalizoval, že Chleboun udeřil ve výskoku protihráče loktem. Hradečtí reagovali střídáním, když na hřiště přišel posílit defenzivu Kašpar a Votroci začli hrát i na 4 obránce. Ani to však nebylo platné a v 73. minutě bylo srovnáno. Po sérii 3 rohových kopů hostí se přeci jen prosadil Hauf. Hradec se však nevzdal a již po rozehrávce se do šance dostal Munster, na jeho střelu si Lankaš i sáhl, let míče však zastavila až síť branky Chrudimi, atak se skóre opět měnilo ve prospěch Votroků. Hosté se od té doby vrhli do útoku, hradečtí však vyrazili dvakrát nebezpečně do brejku. Nejdříve Munstera vykryl brankář Lankaš. Poté se již v nastaveném čase kopala standartní situace na druhé straně. Chrudimští vysunuli do vápna všechny hráče až na brankáře. Hradci se podařilo získat balón, Kašpar vyslal vpřed Gavulu, který se hnal sám na brankáře. Tomu udělal kličku a před dobíhajícími hráči hostí poslal balon do sítě potřetí a stanovil tak konečné skóre na 3:1.

FC Hradec Králové B – AFK Chrudim 3:1 (1:0)