Béčko si v derby poradilo se svým protějškem z Pardubic

3. 10. 2011   |   Redakce
FC Hradec Králové B - FK Pardubice B 3:1 (1:1)

Nedělní východočeské derby rezerv přineslo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro Votroky. Ti strhli vítězství na svoji stranu v závěru utkání.

To se pro domácí mladíky od začátku nevyvíjelo příliš dobře a již v 6. inkasovali z kopačky hostujícího Vágnera, který se k míči dostal po autovém vhazování a nekompromisní střelou pod břevno dostal hosty do vedení. To trvalo do 38. minuty. V té si domácí Petrášek naběhl na centr z rohového kopu Malého a hlavičkou srovnal skóre. Oba celky tak šly do poločasové přestávky s remízou 1:1.

V druhém poločase Votroci zvýšili svoji aktivitu a odměnou jim byl gól v 76., kdy si opět na centr z rohového kopu naběhl Tichý a spřispěním hostující obrany poslal domácí do vedení. To ještě v závěru utkání (86.) pojistil Veselka, kdy po rychlém protiútoku míč umístil podél vyběhnuvšího brankáře přesně k tyči a stanovil tak konečný výsledek utkání na 3:1.

Rezerva si tak podruhé v sezóně připsala tři body a přiblížila se tak středu tabulky.

Sestava FC Hradec Králové: Ottmar - Vlček, Petrášek, Jandík, Malý - Krolop, Veselka, Kábrt, Kopáč (80. Petřík) - Hofman, Novotný (61. Tichý)

Branky: Petrášek, Tichý, Veselka - Vágner, ŽK 3:2, Diváků 150

Miloš Mejtský, trenér: "Vstup do utkání nám sice nevyšel, ale jsem rád, že kluci utkání v konečné fázi zvládli a nepříznivé skóre se jim podařilo otočit."