B tým veze 3 body z Pardubic

6. 9. 2008   |   Redakce
Dnes dopoledne sehrálo naše B mužstvo další mistrovské utkání. Tentokrát zajíždělo na půdu Tesly Pardubic.

Branka: Zieris hlavou po trestném kopu Pacáka

ŽK: 1 : 1, Hlava : Pacák

Diváků: 190

Sestava:

HRDINA – PŘIBYL, ZIERIS, KAŠPAR, PACÁK – VESELKA – HRADECKÝ /82. ČERNÝ/ , KOUT, JANOUŠEK, JAN ČECH /76. ZINKE/ – DVOŘÁK

K dalšímu těžkému utkání zajížděli mladí hráči FC Hradec Králové B na horkou půdu ambiciózní Tesly Pardubice. Hosté začali nebojácně a aktivně, ale již ve 2. minutě zahrozili domácí, když centrovaný míč z rozehrané standardní situace „lízl“ břevno branky hostujícího brankáře Hrdiny. Ve 4. minutě se dostali do dobré akce hosté, centr Přibyla domácí odvrátili. V 10. minutě střílel hostující Dvořák, po centru Hradeckého, v pádu vedle branky Shejbala. V 11. minutě se hosté dostali do vedení, když trestný kop zahrál perfektně Pacák a Zieris hlavou nedal Shejbalovi šanci – 0 : 1 !!!Ve 13. minutě zatrnulo hostům, Hrdinovi vypadl z rukavic jednoduchý míč, domácí kopali rohový kop, Hrdina však svou chybu napravil a míč vyboxoval. V 18. minutě po pěkném centru Pacáka na míč nedosáhl Hradecký, v 19. minutě zahrávali domácí další rohový kop, hosté opět odvrátili. Ve 22. minutě měli šanci domácí, střelu Hajdariho však Hrdina vyrazil na roh. Ve 25. minutě zahrávali hosté rohový kop, který nakrátko rozehráli Pacák s Dvořákem, domácí odvrátili na další roh, který však chytil brankař Shejbal. Ve 27. minutě střílel z trestného kopu Pacák, Shejbal opět chytá. Ve 31. minutě dostal žlutou kartu Pacák za faul. Ve 36. minutě střílelVoženílek z velké dálky nad. Ve 43. minutě střílel hlavou Fidra nad branku Hrdiny. Ve 45. minutě se dostal k centru Hradecký, Dvořák v jasné pozici dává hlavou nad !!!

Do 2. poločasu vstoupili domácí aktivněji, v 51. minutě střílel Sedlák vedle. V 53. minutě výborně zasáhl míč Hrdina, po trestném kopu Jeřábka. V 56. minutě střílel z velké dálky Pospíšil nad. V 58. minutě se dostali do akce hosté, po centru Jana Čecha se do koncovky tlačil Dvořák, domácí však odvrátili. 62. minuta – uvolnění Kakrdy hosté odvrátili za cenu dalšího rohového kopu. V 65. minutě zachytil míč Janoušek, ideálně připravil šanci Dvořákovi, který však ve vyložené pozici dává opět vedle…!!! Mohlo být rozhodnuto !!!73. minuta – střela Veselky vysoko nad. V 75. minutě se ke střele dostal Pospíšil, střelu výborně zblokoval Zieris. 79. minuta – trestný kop domácích proletěl přes celou branku Hrdiny, nikdo ho však nezasáhl. V 83. minutě po dobré kombinaci Zinke - Pacák, posledně jmenovaný nastřelil míč před branku Shejbala, Dvořák však na míč opět nedosáhl. V závěru se domácí nedostali do tlaku, tím pádem hosté cenné vítězství bez větších problémů uhájili.

Slovo trenéra:

Utkání bylo spíše taktickou bitvou, pro oko diváka zřejmě moc pohledné nebylo, my jsme však chtěli poprvé naplno bodovat venku, což se nám podařilo !!! Hráči opět předvedli týmový výkon bez větších chyb, hrubé chyby se nedopustil nikdo, přestože soupeř ve druhém poločase působil aktivněji, bez větších problémů jsme vítězství uhájili. Všem hráčům je nutno poděkovat. Toto cenné vítězství však musíme bezpodmínečně potvrdit v domácím zápase s kvalitními a nebezpečnými Žvanicemi…!!!