Asim Zec ve Znojmě vystřílel tři body

12. 8. 2013   |   Redakce
Díky dvěma gólům Asima Zece a jednomu Davida Sixty se Votroci prosadili na půdě juniorky Znojma a do tabulky si připisují další body.

Trenér Veselý řešil před utkáním dilema, jak ubránit fyzicky a výškově vyspělejší domácí hráče Simerského, Vašíčka a Tomečka. Ovšem dobře hrající Votroci je do výraznější šance po celé utkání nepustili.

První gólová radost přišla v 18., kdy ve středu hřiště Zec chytře uvolnil Hodase, ten si míč potáhl téměř k brankové čáře a odtud poslal centr do pokutového území. Na něj si naběhl Sixta a hlavou poslal Votroky do vedení, 0:1.

Rušná byla poslední pětiminutovka prvního poločasu. Na jejím začátku mohlo být nejprve srovnáno, ale reprezentant Jehlička v brance Votroků vytáhl bravurní zákrok proti střele Vašíčka. Na druhé straně se minutu před poločasovým hvizdem zaskvěla celá levá strana Východočechů. Míč putoval po ose Sixta, Zelený, Zec a posledně jmenovaný ostrou, polovysokou střelou z 20 metrů stanovil poločasový výsledek, 0:2.

Hned v úvodu druhého dějství mohlo být ještě veseleji. To postupně do domácí branky doráželi míč Zec, Hodas a Kučera, ale ani jednomu se branku vstřelit nepodařilo. O minutu později svitla Znojmu naděje, když na 1:2 snížil Odehnal.

Zvýšené úsilí domácích však naráželo na dobrou kombinační hru mladých Votroků. Střed hřiště dobře organizoval Sixta, v 1. poločase do svého zranění Schwarz a také pracovitý Bláha. Výsledkem domácího snažení byly pouze tři rohové kopy v těsném časovém sledu. Vyrovnat se jim ovšem podařilo 10 minut před koncem utkání, kdy Tomeček ve skluzu poslal míč k vzdálené tyči Jehličkovy branky, 2:2.

Za 3. minuty se však obdobná situace odehrála i na druhé straně před domácí brankou. Nejprve Kučera uvolnil Bláhu, ten posunul Zecovi, který se v podobných situacích nemýlí a svým druhým gólem v utkání stanovil konečný účet zápasu na 2:3. Závěr si hosté již pohlídali a domů si odvezli další tři body do juniorské tabulky.

Jaroslav Veselý, trenér“ „Velmi těžký zápas se zaslouženým vítězstvím, které přišlo na konci utkání. To se svým nasazením a taktikou blížilo spíše tomu dospělému, než Juniorské lize. Konečný výsledek jsme ubojovali. Vážím si toho, že jsme se po vyrovnání na konci zápasu zvedli a dokázali jsme vstřelit vítězný gól.“

1. SC Znojmo jun. - FC Hradec Králové jun. 2:3 (0:2)

Branky: 47. Simerský, 80. Tomeček – 17. Sixta, 43. Zec, 83. Zec, ŽK: Tomeček – Krčál, Rozhodčí: Dobrovolný – Kordula, Hrůza

1. SC Znojmo FK: Doleček (K) – Melecha, Simerský, Odehnal, Hrazdílek – Stáňa, Šrámek (61. Le Minh) – Hověz (68. Holčapek), Juhaňák (46. Kirschner), Tomeček – Vašíček.
Trenér: Tibor Duda.
FC Hradec Králové: Jehlička – Zezula, Soukup, Zelený, Vobejda, Krčál (K), Sixta, Schwarz (46. Kučera), Zec (89. Langr F.), Hodas (81. Kraják), Bláha.
Trenér: Jaroslav Veselý.