Ani výstavní trefa Tita na body nestačila

13. 4. 2015   |   Redakce
V rámci 29. kola Juniorské ligy přicestoval do Hradce Králové juniorský výběr 1. FK Příbram. Třetí tým průběžné tabulky byl v prvním poločase pod tlakem, kterého domácí využili ve vedoucí gól. Ve druhé části však hosté srovnali krok a gólově se prosadili hned dvakrát. Proto také nakonec všechny body putovaly do středních Čech.

Začátek utkání přinesl na obou stranách velké příležitosti, ale jak Kuciak na straně Votroků, tak Kočí na straně hostí byli proti a útočníky soupeře vychytali. Zejména průnik Joela, střela Schwarze a na druhé straně šance Brandnera volala po proměnění. Po čtvrthodině hry se mohl gólově prosadit i mladší z bratrské dvojice Krajáků Lukáš, ale ve stoprocentní šanci, kdy byl osamocený před příbramskou brankou, svoji levou nohou míč netrefil.

Ovšem velká gólová paráda přišla ve 25. minutě. Z dobrých 30 metrů napřáhl španělský záložník Tito a jeho projektil doslova vymetl levou šibenici Kočího branky, 1:0.V této fázi utkání byl Hradec jednoznačně lepším týmem, kdy naši ofenzivu většinou táhlo trio Joel – Tito – Schwarz. Ti se také často pokoušeli o zakončení, které však vždy skončilo o nějaký ten centimetr vedle příbramské svatyně. Stejně tak skončila příležitost hostujícího Mareše, který zakončoval po přiťuknutí Fořta v samém závěru prvního dějství.

Druhý poločas však jednoznačně patřil Příbrami. Hned v jeho začátku se po rychlém brejku dostal na velkém vápně k míči střídající Lanka a zakončil. Jenže Votroci měli ve své bráně Kuciaka, který nepříjemnou střelu zlikvidoval. Obrovskou příležitost měl po hodině hry také Fořt, bývalý hráč Slavie Praha nebo Dynama Drážďan, jenže na malém vápně se do kliček doslova zamotal a obrana Hradce Králové si s ním ve finále poradila a odkopla míč do bezpečí.

V druhém poločase měli hosté herní převahu. Ta vyvrcholila v 73., respektive v 81. minutě, když si nejprve na dlouhý centr naběhl Moulis, na malém vápně si poradil se Zezulou a k tyči, do protipohybu Kuciaka, srovnal skóre utkání, 1:1. Za sedm minut se prosadil také reprezentant do 19 let Lanka, který se dostal na malém vápně k míči a Kuciaka z kroku prostřelil, 1:2. Domácí tak po velmi dobrém prvním poločase, ovšem po přenechání iniciativy soupeři v tom druhém, nakonec nebrali ani bod.

FC Hradec Králové jun. – 1.FK Příbram jun. 1:2 (1:0)

Branky: 25. Tito – 73. Moulis, 81. Lanka. ŽK: Tito - Šindelář, Moulis. Rozhodčí: Adámková – Hock, Tryzna. Počet diváků: 63.
Sestavy:

FC Hradec Králové jun.: Kuciak – Drozd D., Zezula, Drozd P., Kraják O. – Zorvan (83. Kopřiva), Vobejda, Schwarz, Tito – Kraják L. (63. Langr), Joel (73. Heger).

1. FK Příbram: Kočí – Mareš, Tregler, Divíšek, Šindelář – Moulis, Hlinka, Ježdík, Junek (46. Lanka) – Fořt, Brandner.