Aleš Zbudil svým hattrickem vystřílel nad Jabloncem všechny body

9. 10. 2016   |   Redakce
Reprezentační pauzy využili Votroci k odehrání 16. kola Juniorské ligy. Do SCM Bavlna zavítal tým FK Jablonec, který byl před utkání na sedmém místě tabulky a tak se dal předpokládat vyrovnaný souboj. Opak byl však pravdou. Votroci svého soupeře přehráli a za devadesát minut jim nastřílel pět gólů, přičemž Aleš Zbudil se na vstřelených brankách podílel hattrickem.

Přítomní diváci na úvodní gól dlouho nečekali. Své prvoligové dovednosti přenesl na juniorský trávník Daniel Trubač, který si již v probíhající páté minutě na své pravé straně poradil s jedním z hostujících obránců, míč prodloužil do české uličky na Zbudila a ten vyběhnutému Repáňovi nedal šanci, 1:0. To byl ze strany Votroků začátek jako zvon, povedená akce s výborným zakončením. Aktivita byla i po úvodní brance na kopačkách domácích. Ve 26. minutě, po standardní situaci zahrávané Danielem Trubačem, prodloužil hlavou kapitán Vyšehrad a dezorientovaná obrana hostí, přesněji Jiří Žemba, si málem vstřelila vlastní gól, když nečekaně míč putoval i přes brankáře Jablonce. Ten však naštěstí pro hosty těsně minul i branku.

Po půlhodině hry se síly na hrací ploše na chvíli vyrovnaly. Hosté se přeci jenom více osmělovali, ale navíc jak na proniknutí k hradeckému vápnu to nestačilo. A když se ani Votroci již v první pět a čtyřicetiminutovce gólově neprosadili, skončilo první dějství tím nejtěsnějším rozdílem.

Že se dá vstoupit dvakrát do stejné řeky, o tom přítomné diváky přesvědčil Aleš Zbudil, který dostal za obranu podobnou přihrávku od Brokeše, jako v prvním poločase od Trubače, a stejným způsobem uklidil míč do jablonecké sítě a tím zvýšil průběžný stav utkání na rozdíl dvou branek.

Možnost snížit měl jablonecký Štěpánek v pětapadesáté minutě, když si navedl míč na svoji levou nohu a utaženou střelou orazítkoval břevno Dundovy svatyně. Tento pokus však byl spíše výjimkou, protože Votroci i v dalších minutách měli hru plně pod kontrolou. Vyústěním převahy byla také branka Sebastiána Chocholatého, který si naběhl na pas za obranu a vyběhnutého Repáně přeloboval, 3:0.

Že se v zakončení umí mistrně orientovat hradecký Aleš Zbudil, o tom všechny přesvědčil v 73. minutě, když si opět naběhl za obranu a přesnou střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Tato trefa byla již jeho třetí brankou v utkání a opět si důrazně řekl o vyhlášení mužem kola, jako tomu bylo zhruba před dvěma měsíci po utkání s pražskou Duklou.

Votroci skutečně svého soupeře přehrávali na všech frontách. Pěkný průnik předvedl deset minut před závěrečným hvizdem Dan Trubač, který prošel středem obrany a vystřelený projektil zastavilo až břevno jablonecké branky. To co se díky jedné z tyčí nepovedlo jemu, povedlo se Adamu Ordeltovi, který nastoupil na závěrečnou desetiminutovku na hrotu útoku. Jeho vystřelený, jabloneckým bekem tečovaný míč obloukem přeletěl brankáře Repáně a stanovil tak konečný stav utkání na 5:0.

FC Hradec Králové jun. – FK Jablonec jun. 5:0 (1:0)

Branky: 5., 48., 73. Zbudil, 67. Chocholatý, 85. Ordelt, ŽK: Vukčevič - Šedý, Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Polák

FC Hradec Králové: Dunda – Dostál, Vyšehrad, Vukčevič, Holeš, - Trubač, Vobejda, Chocholatý (67. Habrman), Brokeš – Novák (73. Hynek), Zbudil (79. Ordelt)

FK Jablonec: Repáň – Žemba, Šedý, Tichý, Štěpánek – Knitl, Kratochvíla, Vencbauer, Benda (73. Horáček) – Vitkovič, Vocecký (67. Smíšek)