AFK Chrudim - FC Hradec Králové B 1:2 (0:2)

5. 6. 2010   |   Redakce
Rezerva si připsala další důležité divizní body.

Na horkou půdu do Chrudimi odjížděli hradečtí hráči s cílem odvézt minimálně bod, vstup do utkání se jim maximálně vydařil, když se již v 5. minutě dostali do vedení. Dlouhý míč Žáka, z hloubi pole, prodloužil hlavou chytře Karanský za záda domácího brankaře Vostradovského a poslal hosty do vedení 1 : 0 !!! Domácí se dostali k první akci v 7. minutě, kdy po rohovém kopu Vladyky střílel hlavou vedle Adámek. Ve 12. minutě mohli hosté své vedení zvýšit, míč měl před prázdnou brankou na noze Lacina, střílel však nad branku ! Ve 14. minutě, po rohovém kopu, nastřelil hlavou tyč domácí Adámek. V 16. minutě střílel z velké dálky Černý – vedle. V 18. minutě dával dobrý míč z hloubi pole Veselka, domácí brankař „uhasil“ v poslední chvíli před Karanským a Hubičkou za cenu autového vhazování. V 19. minutě se blýskl výborně kopnutým trestným kopem domácí Vladyka, brankař Volšík míč vyrazil ze šibenice. Ve 23. minutě další dobrý míč Veselky za obranu, Karanský dává v pádu vedle branky. Ve 26. minutě zvyšují hosté na 2 : 0, když Karanský chytře využil zaváhání domácí obrany a skóroval. Ve 30. minutě, po dalším trestném kopu Vladyky, střílí hlavou Adámek potřetí ! těsně vedle. Hosté své vedení udrželi až do konce poločasu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, vynutili si tlak, donutili hostující hráče k chybám, v 53. minutě šel na Volšíka sám Vladyka, Volšík však zachránil. V 55. minutě domácí snížili na 2 : 1 Adámkem ! Hned v následující minutě nastřelil domácí Vácha břevno branky Volšíka... V 57. minutě měli domácí další šanci, Volšík byl však opět na místě. V 69. minutě střela Hubičky šla těsně nad branku Vostradovského. V 73. minutě střílel domácí Holub, Volšík s jeho střelou problémy neměl. V 76. minutě závar před brankou hostí uhasil velmi dobře hrající Kábrt. V 80. minutě měli domácí další šanci, jejich střela šla však vedle. V poslední minutě mohli domácí ještě vyrovnat, ale jejich střela šla opět vedle.

Ladoslav Brož, trenér: "Získali jsme 3 nesmírně cenné body, první poločas jsme odehráli velmi dobře a zaslouženě jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Domácí si ve druhém poločase vynutili výraznou územní převahu, byli lepším týmem, podařilo se jim však jen snížit zásluhou Adámka. Naši hráči obětavě bojovali a s vypětím všech sil cenné body ubránili."
Sestava FC HK B: Volšík - Žák, Kouřil, Brezina, Černý /87. Pártl/ - Veselka, Lacina, Kábrt, Hečko /75. Voltr/ -Karanský, Hubička