Zpět na vítězné vlně. Votroci přejeli Slovácko 3:0

před 6 dny   |   Matěj Hašek
Hráči Slovácka přijeli Pod Lízátka s pětizápasovou šnůrou neporazitelnosti, tu chtěli Votroci ukončit a v prvním dějství to dávali jasně najevo. Ve 34. minutě vyústil hradecký tlak ve slibnou standardku, kterou v gól proměnil Čihák. Na 2:0 zvýšil Griger, jenž únik v 67. minutě vyřešil s chladnou hlavou rozeného střelce. V samotném závěru završil na 3:0 technickou ranou Čmelík. Po povedeném výkonu tak Votroci připisují velmi cenné body.
9. kolo, sobota 21. 9. 2024, 13:30

1.FC Slovácko

3:0
1:0

Branky a nahrávky: 34. Čihák (Vlkanova), 67. Griger, 89. Čmelík (Horák).

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Mokrusch.

Žluté karty: 59. Vlkanova, 86. Čmelík – 43. Hofmann, 45+4. Doski, 61. Kim, 69. Ndefe

Držení míče: 45 % : 55 %. Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:2.

Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 4:13.

Diváci: 5 665.

Zadražil – Čihák, Petrášek, K. Spáčil – Klíma, Kodeš, Samek (79. Čmelík), Horák – Vlkanova (79. Dancák), Pilař (62. Juliš) – Mihálik (23. Griger).

1.FC Slovácko:

Heča – Vaško, Hofmann (76. Petržela), Kukučka – Ndefe, Trávník, Kohút (84. Azevedo), Doski (46. Kozák) – Havlík (46. Kim), Siňavskij – Krmenčík (76. Cicilia).

Hlavičkující Čihák poslal Votroky do vedení

Minulý týden se kvůli prudkým dešťům odložilo celé ligové kolo, naštěstí se počasí po několika dnech umoudřilo a pro sobotní utkání se obloha nad Malšovickým stadionem vybarvila do jasně modré. Samotný zápas začal z obou stran poměrně opatrně, první velkou šanci přinesla 7. minuta, ve které Pilař centrem na zadní tyč oslovil Horáka, ten ještě hlavičkou vrátil na Vlkanovu, jenž ovšem zamířil pouze do rukavic Heči.

Zanedlouho musel gólman z Uherského Hradiště zasahovat znovu, když se do samostatného úniku prodral Mihálik, hradecký forvard si ale balón trochu ukopl a Heča stačil míč zneškodnit spolu s Mihálikem. Ten si v souboji přivodil zranění, se kterým nemohl pokračovat. Debut v černobílých barvách si tak připsal Adam Griger. Hradečtí cítili, že v domácím prostředí mají navrch, ani série rohových kopů nicméně vážné ohrožení nepřinesla.

To ve 34. minutě bylo vše jinak. Zhruba pět metrů před vápnem byl faulován Kodeš a Votroci měli k dispozici zajímavou standardku. K míči si stoupl hradecký šikula Adam Vlkanova, jenž přesným centrem našel neomylného Filipa Čiháka. Proti hlavičce směřující k pravé tyči neměl Heča nárok. Po pár minutách chtěli hradečtí příznivci zvedat ruce znovu, namotivovaný Čihák se totiž prosmýkl okolo dvou obránců na pravé straně a centrem našel volného Grigera, ten míč hrudí usměrnil na bránu, ale Heča dokázal pokus vytěsnit na tyč. Další předčasné oslavy přišly ve 40. minutě. Petrášek sice dostal míč do sítě, ale oranžovo-žlutý praporek letěl okamžitě nahoru. Domácí tak do šaten odcházeli za nejtěsnějšího vedení.

Vítězství pečetili Griger a Čmelík

Úvod druhého poločasu se nesl v podobném duchu jako většina první půle a hned ve 47. minutě mohl hlavičkovat Griger, skvostný centr Samka však využít nedokázal. V následujících minutách se s míčem přeci jen začali více setkávat hosté, kteří se snažili o postupné dobývání hradeckého bloku. V 57. minutě to byl Krmenčík, jenž u pravého rohu velkého vápna zasekl balón a následně ho obstřelem poslal na vzdálenější tyč. Jeho pokus jen těsně minul Zadražilovu bránu.

Po hodině hry bylo zřejmé, že Votroci se budou spoléhat především na pevnou obranu a rychlé protiútoky. Jeden takový pro černo-bílé přichystali v 67. minutě sami hráči Slovácka. Po nepřesné rozehrávce se totiž míče chopil Adam Griger, jenž si to okamžitě nasměřoval k soupeřově svatyni. Nejnovější akvizice hradeckého klubu si následně přehodila balón na pravou nohu a ránou do levé části brány nedala Hečovi šanci.

Po druhé inkasované brance hráči v modrém působili poněkud odevzdaně a problémy jim na pravé straně dělal především rychlonohý Juliš v kombinaci s Grigerem. Přesto se musel v 78. minutě činit také Zadražil, slabý pokus Ciciliy mu však moc vrásek nenadělal. Východočeši nadále vířili pohybem, což v 89. minutě vyústilo v souboj u rohového praporku hostí. Vítězem souboje se stal skvěle hrající Griger, jenž po lajně posunul na Horáka, ten průnikovou přihrávkou do vápna vyzval Lukáše Čmelíka, který technickou střelou vymetl pavučiny v pravém dolním růžku. Po dominantním výkonu a výhře 3:0 tak Votroci berou všechny tři body.

Hodnocení Davida Horejše

Hodnocení Romana Westa

„Prvních deset minut ještě sneslo nějaké měřítko, ale celkově se nám první poločas úplně nepovedl. Nechali jsme se zatlačit, těžko jsme se z toho vymaňovali. Bylo tam od nás málo náběhů za obranu, kolmých přihrávek. Nedostali jsme se k žádnému zakončení, kdežto soupeř zahrával spoustu standardních situací a z jedné z nich nám dal gól. Do druhé půle jsme i díky střídání vstoupili velmi dobře. Ve hře jsme něco upravili a najednou měli více ze hry i nějaké možnosti kolem vápna. Většinou to ale končilo slabým zakončením nebo ztrátou na šestnáctce soupeře.“