Votrokům stačil k výhře nad Jihlavou jediný gól

16. 7. 2022   |   Petr Šatalík, Lukáš Mihal
Hradečtí fotbalisté smazali pachuť z předchozí porážky s Duklou Praha a náladu si zlepšili hned v následujícím střetnutí s Jihlavou. V duelu s Vysočinou se opět prosadil Daniel Vašulín, který vsítil jediný gól zápasu a zajistil tak páté vítězství Východočechů v přípravě.
přát., sobota 16. 7. 2022, 11:00

FC Vysočina Jihlava

1:0
1:0

Branky a asistence: 18. Vašulín (Dvořák).
Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Slavíček.
Žluté karty: nebyly uděleny.
Diváci: 265.

Vízek (46. Bajza) – Kučera (65. Doležal), Vlkanova (62. Rybička), A. Gabriel, Klíma (46. Smrž), Vašulín (71. Kubala), Novotný, Dvořák (65. Prekop), Ševčík (78. Leibl), Rada (46. Kodeš), Čech.

FC Vysočina Jihlava:

Jágrik – Vedral, Š. Gabriel, Křišťál, Selnar, Peřina (46. Svoboda), Tureček, Zoubele (75. Fila), Ogiomade (85. Stehlík), Wilson, Lacko.

Hned na startu utkání ztratila Vysočina po rozehrávce balon. Adam Gabriel však zakončil akci Votroků na pravé straně šestnáctky soupeře ranou pouze do náruče gólmana hostí. O chvilku později se na levém křídle prosmýkl obranou Východočechů Wilson, jenž však střílel jen do boční sítě.

Z utkání neuplynulo ani deset minut a Adam Gabriel měl druhou velkou šanci, když po autu z pravé strany vypálil ve vápně Jihlavy z otočky. Brankář Jágrik však jeho pokus skvělým zákrokem vytlačil nad břevno a z následného rohového kopu hlavičkoval Čech o fous vedle brankové konstrukce svatyně Vysočiny.

Klíčový moment střetnutí přinesla 18. minuta. Gabriel a Dvořák předvedli parádní kombinaci na pravém křídle. Druhý jmenovaný pak přihrál na malé vápno, kde Daniel Vašulín zády k bráně ustál souboj s obráncem a z otočky pak dobře mířeným pokusem poslal balon na zadní tyč – 1:0 pro Hradec!

Také zbytek prvního poločasu se odehrával převážně v režii svěřenců Miroslava Koubka. Vlkanova i Vašulín však na levém křídle pálili nepřesně. Před přestávkou tak zahrozila také Jihlava, ale Lackův pokus zvládl Vízek vytěsnit, a když Ševčík odkopl míč na roh, šlo se do kabin za těsného vedení Votroků.

Druhá půle gól neviděla

Druhá pětačtyřicítka nenabídla tolik krásy jako úvodní dějství. Větších příležitostí ubylo, jelikož defenzivy obou mužstev pracovaly velice dobře. Hradci zatrnulo zejména v 75. minutě, když rána Ogiomadeho skončila na břevně brány Votroků. O chvilku později musel Bajza konečky prstů vyrazit nepříliš prudký pokus Lacka.

Uklidnění pro domácí a definitivní tečku za zápasem mohl napsat Rybička, kterého skvělým kolmým pasem vysunul do úniku Leibl, jenž byl v daném momentě na hřišti asi deset sekund. Útočník Hradce však tváří v tvář Jágrikovi neuspěl, gólman Vysočiny jeho zakončení skvělým zákrokem zlikvidoval.

Hned z protiútoku naopak zahrozil Fila a po Leiblově zákroku ve vápně sudí Raplík chvilku váhal, zda nenařídit pokutový kop. Nakonec však hráči Jihlavy ukázal, aby vstal, čímž ocenil skvělou defenzivní práci obránce Votroků. Samotný závěr si pak už Hradečtí pohlídali a po výhře nad Jihlavou v poměru 1:0 se vrátili na vítěznou vlnu.