Votroci zapsali první výhru sezóny! Rezervu Sparty zdolali 2:0

6. 7. 2024   |   FC Hradec Králové
Ve druhém utkání ročníku 2024/25 zaznamenali svěřenci Davida Horejše své první vítězství. B-tým pražské Sparty přemohli 2:0. Do vedení se dostali v 16. minutě, kdy precizně zahraný rohový kop Daniela Horáka do sítě uklidil Petr Juliš. Po změně stran a výrazném prostřídání pokračovali Votroci ve svém tlaku na soupeřovu defenzivu. V závěru utkání jejich vedení zdvojnásobil Jakub Klíma, jenž těžil z precizního centru Ladislava Krejčího. Hradečtí fotbalisté tak nakonec zapsali zaslouženou výhru v poměru 2:0.
přát., sobota 6. 7. 2024, 11:00

AC Sparta Praha B

2:0
1:0

Branky a nahrávky:16. Juliš (Horák), 89. Klíma (Krejčí).
Rozhodčí: Vokoun – Kotalík, Šafránková.
Bez karet.
Diváci:
220.

1. poločas: Vízek – Čech, Čihák, Spáčil, Harazim, Kodeš, Kaštánek, Horák, Juliš, Hais, Pilař.
2. poločas: Zadražil – Klíma, Čech, Holovatskyi, Čmelík, Dancák, Pudhorocký (76. Kaštánek), Krejčí, Mihálik, Koubek, Vlkanova.

AC Sparta Praha B:

1. poločas: Heerkens – Slanina, Hodouš, Lehocký (33. Novák), Hruška, Osmani, Říha, Šiler, Penxa, Rus, Okeke.
2. poločas: Souček – Stárek, Rebibo, Tošnar, Tesař, Vitarigov, Mechl, Tesař, Vaněk, Feit, Váňa.

Do vedení poslal Votroky Petr Juliš

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrný. Východočeši si na hřišti postupně vypracovali převahu, kterou ale nedokázali vyjádřit gólem či větší šancí. V 16. minutě však z první větší příležitosti udeřili. Horákův rohový kop z pravé strany si na přední tyči našel Petr Juliš, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Heerkense – 1:0 pro Hradec Králové.

Na utkání mělo bezpochyby vliv také extrémně teplé počasí, které vyčerpávalo oba celky. Na další zajímavou akci si tak diváci na tribunách museli počkat další čtvrthodinu. Po ní se osmělili Pražané, kteří prahli po vyrovnání. Osmaniho střela na přední tyč však byla nepřesná a hlavička Ruse, která přišla o tři minuty později, šla zase nad břevno svatyně Vízka.

Následně se ke slovu znovu dostali Východočeši, kteří zamkli svého soupeře u jeho pokutového území. V nastaveném čase úvodního dějství dostali k dispozici zajímavou standardku, kterou rozehrál Václav Pilař. Jeho přízemní střelu na přední tyč vytlačil gólman Heerkens jen s velkými obtížemi. Na další šance už ale nezbyl čas, takže Votroci po první půli vedli jen nejtěsnějším rozdílem – 1:0.

Výhru v závěru pečetil Jakub Klíma

Do druhého poločasu naskočila nová jedenáctka. Na trávníku setrval pouze František Čech. Svěřenci Davida Horejše si hned na startu tohoto dějství vypracovali optickou převahu. Větší šanci si však ani v delším časovém úseku vytvořit nedokázali. Jejich akce brzdily drobné nepřesnosti v poslední třetině hrací plochy.

V 76. minutě se tak o slovo znovu přihlásila Sparta. Michl dostal dlouhý balón za obranu Votroků, po straně obešel obránce Hradce a tvrdou ranou prověřil Zadražila, jenž však jeho pokus nadvakrát zkrotil. Na druhé straně zahrozili Východočeši, Mihálik našel prudkou přihrávkou po zemi Krejčího, jenž pálil z prvního dotyku. Jeho střela do středu brány však byla snadnou kořistí pro Součka.

Hradec tak podruhé udeřil až v samotném závěru utkání. Znovu se tak stalo po rohovém kopu, který Vlkanova s Krejčím rozehráli nakrátko. Druhý jmenovaný pak z rohu šestnáctky poslal ostrý centr, který na malém vápně usměrnil do sítě Jakub Klíma. Východočeši tak ve druhém utkání sezóny 2024/25 zdolali B-tým Sparty poměrem 2:0.