Votroci v bláznivém utkání zdolali Vysoké Mýto 3:2

20. 7. 2022   |   Lukáš Mihal, Milan Huppert
Hradečtí fotbalisté pokračují v perné přípravě na sezonu, tentokrát vyzvali hráče Vysokého Mýta, se kterými sehráli gólově bohatý zápas. Střelecký účet utkání otevřeli Votroci, ale z vedení se dlouho radovat nemohli, protože domácí během čtyř minut skóre otočili. Ve druhé půli však svěřenci Miroslava Koubka zřetelně dominovali, výsledkem toho byl obrat na 3:2 a další výhra Černobílých.
přát., středa 20. 7. 2022, 17:00

SK Vysoké Mýto

2:3
2:1

Branky: 10. Haladei, 14. Haladei – 7. Rybička, 66. Vašulín, 84. Kodeš.

Žluté karty: nebyly uděleny.

SK Vysoké Mýto:

Černik – Hlavsa, Lněnička, Valášek, Javůrek – Dvořák, Velinský – Habermann, Kopřiva, Kabrhel – Haladei.

1. poločas: Bajza – Smrž, Hájek, Rybička, Prekop, Gabriel, Dvořák, Leibl, Kutík (30. Čech), Jurčenko, Doležal.

2. poločas: Reichl – Kučera, Vlkanova, Kubala, Klíma, Vašulín, Novotný, Harazim, Kodeš, Čech, Ševčík.

Svěřenci kouče Koubka vlétli do zápasu jako uragán. Už v první minutě měl velkou příležitost ke skórování Prekop, avšak z hranice velkého vápna napálil pouze břevno domácí svatyně. Veseleji bylo o chvíli později, kdy se poprvé měnilo skóre. Dobrou střeleckou pozici si vypracoval Petr Rybička, jenž zachoval chladnou hlavu i v zakončení, protože brankáře Černika zkušeně přeloboval a poslal tak Votroky v úvodu utkání do vedení.

Radost Hradeckých však netrvala dlouho. Domácí mužstvo inkasovaný gól nabudil a během čtyř minut předvedlo obrat. U obou gólů sehrál hlavní roli Dmytro Haladei, který nejprve proměnil samostatný únik, načež skóroval přízemní ránou z pravé strany, balon cestou do sítě otřel o zadní tyčku.

Votroci do druhé půle nasadili téměř zcela novou jedenáctku. Čerstvé síly poprvé udeřily v 66. minutě. Daniel Vašulín obdržel hrací předmět na pravé straně pokutového území, obhodil si vyběhnuvšího brankáře a přes bránícího obránce vrátil stav do vyrovnané podoby. Zároveň tak zapsal gól ve třetím po sobě jdoucím utkání.

Hradečtí si druhou pětačtyřicítku podmanili, když pokračovali v aktivní hře. Kýženého obratu se dočkali v 84. minutě. Přízemní centr Vlkanovy propadl na zadní tyčku. V tomto prostoru číhal Štěpán Harazim, dvaadvacetiletý fotbalista vstřelil gól povedenou ranou do protipohybu bezmocného gólmana Mýta.

Závěrečné minuty si hráči Hradce Králové s přehledem pohlídali a po vítězství 3:2 nad Vysokým Mýtem zapsali v přípravě šestý úspěch ze sedmi případů. Generálku před startem FORTUNA:LIGY Votroci odehrají v sobotu proti druholigové Chrudimi.