Votroci s Duklou ztratili nadějný náskok a v přípravě poprvé padli

13. 7. 2022   |   Tomáš Kalas
Hradec Králové musí v přípravě strávit první porážku. Dlouho to na ni nevypadalo, protože Votroci Pražany přehrávali a vytvořili si dvoubrankové vedení, o které se postarali Daniel Vašulín a Jakub Rada. Dukla však v posledních patnácti minutách vstala z mrtvých, během dvou minut vyrovnala a krátce před koncem základní hrací doby dokončil obrat Jiří Piroch. Vítězná šňůra Votroků tak končí.
přát., středa 13. 7. 2022, 17:00

FK Dukla Praha

2:3
1:0

Branky: 42. Vašulín, 63. Rada (pen.) – 74. Červenka, 76. Hodek, 84. Piroch.

Rozhodčí: Starý – Arnošt, Slavíček.

Žluté karty: nebyly uděleny.

Diváci: 365.

1. poločas: Reichl – Smrž, Vlkanova, Hájek, Prekop, Klíma, Vašulín, Ševčík, Harazim, Kodeš, Čech.

2. poločas: Vízek – Kučera, Rybička, Novotný, Dvořák, Klíma, Firbacher, Rada, Kutík, Jurčenko, Doležal.

FK Dukla Praha:

Čtvrtečka – Uhlíř (71. Hrubeš), Piroch, Peterka, Moulis, Šebrle (71. Konan), Kim (71. Hodek), Souček (61. Ullman), Matějka (61. Červenka), Kozel (61. Buchvaldek), Barac.

V pohledném opatovickém areálu byla sice Dukla zpočátku živějším celkem, první šanci si však zapsal na své konto Hradec. Již po osmi minutách se dostal po rychlé rozehrávce rohového kopu k zakončení hlavou na bližší tyči František Čech, jenž ale těsně minul Čtvrtečkovu branku. Votroci praktikovali napadání hned po ztrátě míče a hostům tím několikrát zavařili. Ti tak často ztráceli balon a do větších manévrů před brankou stráženou Michalem Reichlem se dostávali pomálu.

Samotný závěr prvního poločasu se prakticky hrál již před svatyní Dukly. Východočeši sice nevyužili možnost skórovat z přímých kopů, ujala se ale situace ze 42. minuty. Hájek měl hodně prostoru na levé straně a čekal na vhodnou příležitost k centru. Nákop na zadní tyč sebral jako první ve vzduchu Daniel Vašulín, jenž ukázkovým koníčkem překonal Čtvrtečku. Po poločasovém hvizdu rozhodčího Starého tak Hradec vyprovázel do kabin potlesk zaplněné tribuny.

Do druhého poločasu poslal trenér Koubek zcela odlišnou jedenáctku, Pražané střídání nevyužili a sestavou rotovali až v jeho průběhu. Právě čerstvá sestava Černobílých v úvodních minutách Dukle zle zatápěla a Rada mohl po pěti minutách dát domácím větší klid, jenže zblízka trefil jen rukavice hostujícího gólmana.

Neuspěl ani Rybička v 59. minutě, když mu Jurčenko poslal střílený centr před prázdnou klec, leč hradecký plejer branku z první překopl. Přesto se ale Votroci navýšení náskoku dočkali. V 62. minutě vlétl pozdě do souboje před vlastní brankou Piroch a rozhodčí nařídil penaltu, ke které se postavil Jakub Rada. Přesným zakončením k tyči nedal Čtvrtečkovi šanci a bylo to o dva góly.

To však paradoxně více vybudilo Duklu. Vízek se v domácí brance musel hodně ohánět a dvakrát vytáhl parádní zákrok, nejprve proti zakončení Součka, následně kryl zblízka Buchvaldkovu střelu. Bezmocný ale byl v 74. minutě. Jakub Rada zaváhal při rozehrávce a poslal míč za sebe na Vízka. Tam však byl první Marek Červenka, který s přehledem snížil na rozdíl jedné trefy. Černobílí rázem znejistěli a o dvě minuty později bylo srovnáno. Hrubeš stihl před dotírajícím obráncem na pravém křídle poslat míč přímo Jakubu Hodkovi, který si mezi dvěma soupeři poradil a hlavou srovnal.

Armádní klub rázem chytil druhý dech a závěr zápasu se nesl plně v jeho režii. Proti šikovnému zakončení Barace ještě Vízek vytáhl ruku a střelu vyrazil, následný roh ale Hradečtí již neubránili. Jiří Piroch vyskočil nejvýše a zvrátil utkání definitivně na stranu hostí. Domácí to pak sice ještě zkoušeli, do Dvořákova zakončení ale obětavě padl Piroch a poslední minuty si již Pražané pohlídali. Hradec tak poprvé v přípravě padnul, šanci na reparát bude mít v sobotu od 11:00, kdy se opět v Opatovicích postaví proti druholigové Jihlavě.