Votroci postupují do další fáze MOL CUPu po vítězství nad týmem Velvar

8. 8. 2017   |   Admin - David
Druhé kolo MOL cupu zavedlo Votroky do středočeských Velvar, které v úvodním kole doma překvapivě přešly přes Dynamo České Budějovice. Hradecký tým nastoupil s mladými hráči z juniorského týmu, které doplňovala zkušenost Schwarze, Žondry, Súkenníka, Krátkého či Mudry.
2. kolo, úterý 8. 8. 2017, 17:00

TJ Slovan Velvary

0:1
0:0

Branka: 84. Miker, ŽK: Holub, Rozhodčí: Lerch, Koval, Kubr, Počet diváků: 600.

TJ Slovan Velvary: Měsíček – Obrtlík, Ludvík (9. Stýblo), Tenkl, Červený, Budějský, Šalda, Chrobák, Pavlíček, Holub, Vašut.
FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Čech, Martinec, Mudra – Jukl (67. Pázler), Schwarz – Krátký, Trávníček (46. Zorvan), Súkenník (74. Miker) - Žondra

Úvodní desetiminutovka přinesla dvě dobré šance ke skórování, po jedné na každé straně. Nejprve se v 8.minutě uvolnil na levé straně velkého čtverce domácích Marek Krátký, brankář Velvar Měsíček ale jeho dělovku dokázal vyrazit. O minutu později se naopak ocitl tváří v tvář Lindrovi domácí forvard Vašut, jeho střela šajtlí jen těsně minula levou tyč naší branky.

Na další možnost na změnu skóre přítomní diváci museli čekat až do 20. minuty, kdy se míč do tvrdé hlavičce Žondry prosvištěl těsně nad horní tyčkou velvarské branky. Ve 32. minutě tvrdě pálil Trávníček, ale ani jeho bomba s ukazatelem branek nepohnula. A stejně tak tomu bylo v minutě 39., kdy další dělovku na domácího gólmana vypustil Mudra. O tom, že se do kabin půjde o přestávce za bezbrankového stavu definitivně rozhodla nevyužitá šance Schwarze, který ve 43. minutě přestřelil branku po ukázkovém centru Trávníčka.
Druhý poločas započal náporem královéhradeckého týmu. Domácí se nedostali za půlící čáru, ale zhuštěný prostor před jejich brankou byl těžkým oříškem k rozlousknutí. Gólem neskončily ani střely Súkenníka a Schwarze z 56. minuty, které si přitom o rozvlnění sítě za Měsíčkovými zády doslova říkaly.
Trenér Havlíček do druhého poločasu povolal Zorvana s Pázlerem, kteří měli ještě více podpořit útok. Blízko blizoučko měl hradecký kanonýr ke vstřelení gólu patnáct minut před koncem, ale s jeho dobře zahraným přímým kopem si domácí gólman poradil. Votroci svého soka přikovali k jeho vápnu, ale s koncovkou si ne a ne poradit. Doslova vysvobození přišlo za pět minut dvanáct, přesněji za šest minut devadesát. Po pravé straně se protáhl Krátký, prodloužil na Pajera, který na zadní tyči našel naběhnutého Mikera. Ten prokázal svoje střelecké schopnosti a rozvlnil síť za domácím gólmanem 0:1.
Utkání se mohlo zdát jednoduché, ale nebylo. Omlazená sestava nakonec postup vybojovala a Votroci budou čekat na další los MOL CUPu. Do dalšího kola jim již může přidělit prvoligového soka.