Votroci poráží Spartu "B" 2:1 a zapisují čtvrtou výhru

9. 7. 2022   |   FC Hradec Králové
Hradečtí fotbalisté natáhli vítěznou šňůru již na čtyři utkání. V dalším přípravném duelu porazili rezervu pražské Sparty 2:1. V první půli poslal Votroky do vedení Prekop. Hráči z hlavního města sice na startu druhého poločasu srovnali, ale o výhře Východočechů rozhodl v 64. minutě Adam Vlkanova.
přát., sobota 9. 7. 2022, 10:30

AC Sparta Praha B

2:1
1:0

Branky: 21. Prekop, 64. Vlkanova – 55. Turyna.
Rozhodčí: Vlček.
Žluté karty: 59. Turyna.

1. poločas: Bajza – Klíma, Ševčík, Kodeš, Harazim, Rada, Kučera, Novotný, Prokop, Firbacher, Dvořák.
2. poločas: Reichl – Čech, Ševčík, Kutík, Harazim, Smrž, Doležal, Hájek, Rybička, Jurčenko, Vlkanova.

AC Sparta Praha B:

1. poločas: Tůma – Borkovec, Pudhorocký, Goljan, Novotný, Hušek, Gedeon, Kaštánek, Turyna, Ambler, Krajinský.
V průběhu 2. poločasu přišli do hry: Nalezínek – Hodouš, Lehocký, Kuchař, Vácha, Ševinský, Kukučka, Váňa, Schánělec, Okeke, Žížala, Holoubek, Šilhart.

Start utkání s Pražany byl náročný, celek z hlavního města aktivně napadal rozehrávku Votroků a po celý zápas byl vyrovnaným soupeřem Hradeckých. Zvlášť v úvodu duelu si Sparta vytvářela i šance, ale ty se jí nedařilo proměnit. Východočeši se osmělovali postupně, volej Firbachera z 15. minuty šel těsně vedle pravé tyče svatyně Tůmy.

O šest minut později však svěřenci Miroslava Koubka poprvé zajásali. Jakub Rada rozehrál rohový kop z pravé strany a balon si ve vápně protivníka našel Erik Prekop, jenž přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání a poslal tak Votroky do vedení 1:0. Hradečtí mohli do přestávky ještě zvýšit náskok, po krásné akci Firbachera na pravé straně však Dvořák zakončil z penalty těsně vedle levé tyčky brány Sparťanů, takže po závěrečném hvizdu zůstalo skóre na nejtěsnějším rozdílu.

Hned na startu druhé půle mohli Východočeši přidat další gól, když byl ve vápně Pražanů stržen k zemi Jurčenko. K exekuci penalty se postavil Vlkanova, jenže gólman Sparty jeho přízemní ránu do levé části svatyně zvládl parádním zákrokem vytáhnout na rohový kop.

Votroci tak mohli dvakrát litovat, když v 55. minutě zvládl Daniel Turyna srovnat na 1:1. Následně se však Hradečtí vzchopili a byli lepším týmem. Přízemní centr z levé strany však Doležal nasměroval nad brankovou konstrukci svatyně Sparty. Rozhodnutí tak přinesla 64. minuta, kdy se na levém křídle uvolnil Adam Vlkanova, který svou akci zakončil přesnou ranou na zadní tyč – 2:1! Když v poslední větší šanci napálil míč jen do brankáře Pražanů Rybička, zůstalo u těsného vítězství Východočechů o jedinou trefu.