Votroci podlehli Slavii na startu nového roku těsně 0:1

8. 1. 2023   |   Petr Šatalík | Foto: SK Slavia Praha
První duel kalendářního roku 2023 sehráli hradečtí fotbalisté na půdě pražské Slavie. S úřadujícím vicemistrem drželi krok po celý zápas. O výhře Sešívaných nakonec rozhodla šťastná trefa Mosese Usora z 80. minuty. Černobílí tak načali nový rok těsnou porážkou.
přát, neděle 8. 1. 2023, 13:30

SK Slavia Praha

1:0
0:0

Branky: 80. Usor.
Rozhodčí: Hrubeš – Baum, Zoufalý.
Žluté karty: 28. Hromada – 22. Jurčenko, 50. Dvořák, 67. Pudhorocký.

SK Slavia Praha:

1. poločas: Kolář – D. Jurásek, Kričfaluši, Ousou, Pech (41. Douděra) – M. Jurásek, Lingr, Hromada, Ševčík, Jurečka – van Buren.

2. poločas: Mandous – Douděra, Halinský, Santos, Olayinka – Provod, Talovjerov – Usor, Hronek, Ewerton – Šmiga.

Bajza (46. Reichl) – Leibl (46. Kutík), O. Ševčík (22. Kodeš), Čech – Ryneš (46. Novotný), Smrž (46. Pudhorocký), Rada (46. Dvořák), Kučera, Gabriel (46. Rybička) – Vašulín (19. Koubek), Jurčenko (46. Trusa).

V prvních minutách se na trávníku značně jiskřilo

Po sváteční přestávce bylo znát, že se hráči obou mužstev na tento zápas těšili. Někteří snad až příliš, jelikož se od první minuty hrálo pěkně od podlahy. Po tvrdých střetech na trávníku museli Votroci kolem 20. minuty dvakrát nuceně střídat, když ve hře nemohli pokračovat Vašulín ani Ondřej Ševčík. Na druhé straně zase Jurčenko silně došlápl na nohu Ousoua, za což viděl žlutou kartu.

Po pětadvaceti minutách se ale na hřišti začaly odehrávat i pěkné fotbalové akce. Největší šanci Pražanů měl v první půli van Buren, který postupoval na Bajzu osamoceně z levého křídla, leč jeho přízemní ráně na vzdálenější tyč scházela přesnost. Hradečtí odpověděli akcí Jurčenka, který se dostal za obranu Slavie, ale svým zakončením nedokázal pokořit včas vyběhnuvšího Koláře.

O výhře Slavie rozhodla šťastná trefa Usora

Do druhého poločasu provedly oba týmy velké množství změn. Sešívaní poslali do hry v podstatě zbrusu novou jedenáctku, Votroci vystřídali sedm hráčů. Příležitost skórovat měla obě mužstva, ačkoliv Slavie disponovala zřetelnou územní převahou. Pěknou akcí se ale prezentoval také Matěj Koubek, jenž se šikovně prosadil na levém křídle a jeho střílenou přihrávku do předbrankového prostoru zastavila defenziva domácích až na poslední chvíli.

O výsledku nakonec rozhodla 80. minuta, kdy Moses Usor obdržel přihrávku na pravou stranu vápna Votroků a vyslal prudkou střelu pod horní tyč. Brankář Reichl ji stačil vyrazit nad sebe, jenže balon se snesl kolmo k zemi a zapadl do sítě u vzdálenější tyče jeho svatyně. Hradečtí už poté na obdrženou branku zareagovat nestihli a v prvním klání roku 2023 prohráli 0:1.

Celé utkání můžete zhlédnout na oficiálním kanále domácího celku.