Votroci na závěr Tipsport ligy podlehli Chrudimi 1:2

10. 12. 2022   |   Petr Šatalík
V posledním duelu letošního kalendářního roku se hradečtí fotbalisté představili na domácí půdě stadionu v Malšovicích. Na zdejší umělé trávě podlehli v závěrečném utkání Tipsport ligy Chrudimi 1:2. Do zápasu s regionálním soupeřem vstupovali po náročném týdnu, ve kterém se soustředili na kondiční přípravu.
TL - 3. kolo, sobota 10. 12. 2022, 10:30

MFK Chrudim

1:2
1:1

Branky: 11. Kubala – 30. Látal, 79. Řezníček.
Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček.
Žluté karty: nebyly uděleny.

Bajza (46. Vízek) – Klíma (46. Leibl), Ševčík, Smrž (46. Hájek) – Gabriel (46. Harazim), Kodeš, Rada (46. Dvořák), Kutík (46. Novotný) – Kubala (46. Jurčenko), Ryneš (46. Rybička) – Vašulín (46. Koubek).

MFK Chrudim:

Mach – Svoboda, Řezníček, Sotorník, Kesner, Kejř, Látal, Halász, Hašek, Juliš, Harušťák (16. Skwarczek).

Votroci šli do utkání z ostrého tréninkového procesu

Hráči A-týmu Votroků nastoupili po čtrnáctidenní dovolené zpět do tréninku, který byl v úvodním týdnu velice náročný, protože svěřenci Miroslava Koubka polykali dvoufázové dávky s důrazem na kondici. Na závěr celého týdne je čekalo klání s Chrudimí, do kterého tak Východočeši nešli v ideálním vyladění.

Přesto se v úvodu zápasu zdálo, že Hradečtí budou mít v utkání převahu, protože si v prvních okamžicích vytvořili tlak, který korunovali v 11. minutě. Kutíkův centr z levého křídla na přední tyči Vašulín nezasáhl, balon však propadl až na malé vápno, kde se ve správný čas zjevil Filip Kubala, jenž poměrně pohodlně uklidil mičudu do sítě soupeře – 1:0.

S postupem času ale začalo být jasné, že se na Votrocích náročný program celého týdne podepsal. Chrudim postupně vyrovnala hru a její snaha o vyrovnání byla odměněna ve 30. minutě, kdy se po pěkné kombinace MFK prosadil David Látal, jenž z malého vápna napálil míč nechytatelně pod břevno – 1:1. Následně se Hradečtí vzepjali a do konce první půle byli lepším celkem, brankově však svou převahu zúročit nedokázali.

O osudu utkání rozhodl v závěru Řezníček

Do druhé půle proběhlo v sestavě Votroků hned devět změn. Krátce po změně stran se do větší příležitosti dostali opět hráči Chrudimi a brankář Vízek, který v druhém poločase nahradil Bajzu, musel skvělým zákrokem hasit situaci, po níž hosté zakončovali rychlou akci na levém křídle.

Votroci odhodlaně bojovali také v druhém dějství, ale finální fáze jim vinou nerozehranosti příliš nevycházela a sami se tak podobně jako Chrudim soustředili primárně na defenzivu. V 70. minutě zavařili ve vápně protivníka natolik, že si jeden z hostujících obránců málem srazil míč do vlastní svatyně. Ta však zůstala této pohromy ušetřena.

Rozhodující moment střetnutí tak přišel v 79. minutě. Chrudimští zahráli rohový kop z levé strany na malé vápno, Vízek vyboxoval míč nad sebe, jenže balon se následně snesl ke kopačce Jana Řezníčka, který byl v daný moment bez osobního strážce a pohodlně tak upravil na 2:1 pro hosty. Votroci následně ještě vyvinuli závěrečný nápor, nicméně vyrovnání z něj vytěžit nedokázali a na závěr kalendářního roku tak prohráli s MFK 1:2.