V Chlumci výhra nad Varnsdorfem, dvakrát se trefil Pázler

středa 5. 7. 2017, 11:30

FK Varnsdorf

3:2
1:2

Branky: 6. a 10. Zeiris – 21. a 85. Pázler, 82. Mudra. Rozhodčí: Berka – Vít, Matouš. Počet diváků: 209

FC Hradec Králové: Lindr (46. Stejskal) – Mudra, Martinec, Plašil, Schejbal (36. Trávníček) - Martan, Kraják (55. Miker), R. Jukl, Zorvan - Vlkanova - Pázler.
FK Varnsdorf: 1. poločas: Porcal – Zeiris, Chlumecký, Šulc, Novák, Durděvic, Král, Barac, Kocourek, Zbrožek, Cennerarzzo. 2. poločas: Porcal – Baránek, Kolár, Bílek, Bulíř, Munzar, Luňák, Čurgali, Micovčák, Rudnytskyy, Švantner.

Soupeř z Varnsdorfu do utkání vstoupil o poznání lépe, kdy udeřil výhradně po rohových kopech. Nejprve se v 6. minutě dostal k hlavičce Zeiris a brankář Jirka Lindr neměl šanci, 0:1. Po čtyři minuty později naprosto totožná situace. Rohový kop a opět se nejvýše vyšrouboval obránce Zeiris, Votroci lovili míč ze své sítě podruhé, 0:2.

Svěřenci kouče Karla Havlíčka byli dále častěji u míče, podnikali rychlé útoky vedené hlavně aktivním Ladislavem Martanem. A byl to právě rychlonohý Martan, jenž ve 21. minutě utekl po křídle a následně v pokutovém území přesnou příhrou vybídl Honzu Pázlera. Hradecký kanonýr se v těchto situacích nemýlí, 1:2. Hráči Varnsdorfu si vypracovali ještě jednu velkou gólovku, tu však skvěle zneškodnil Lindr, který se do branky vrátil po zranění zápěstí.

V nadcházejícím dějství hry měl hned několikrát nejblíže k vyrovnání Adam Vlkanova. Zvláště akce po ose Miker, Zorvan byla oku lahodící. Chybělo tomu jediné, aby záložník Vlkanova překonal brankáře Porcala. Jinak se hrál hodně důrazný fotbal, soupeř nám nedal ani metr hřiště zadarmo. Spoustu pokusů bylo zblokováno či v bezpečné vzdálenosti zastaveno.

V závěru se Hradec přeci jen dostával více do pokutového území. A hned z toho bylo vyrovnání. Krásnou střelou levačkou se prosadil Honza Mudra, 2:2. Votroci byli nadále při chuti, Zorvan rozdával jeden míč za druhým a obrana hostů nestíhala. V 85. minutě Miker našel skvěle za obranou Honzu Pázlera, který samostatný únik chladnokrevně zakončil, 3:2. Hradečtí tak v závěru otočili stav utkání a připisují si další výhru v letní přípravě.