Trenér Rolko slaví první výhru. Rezerva zdolala Uničov 1:0

21. 1. 2024   |   Martin Vojtíšek
Po předcházející porážce s Chlumcem nad Cidlinou nastoupil B-tým Votroků na domácím hřišti k duelu proti Uničovu. Brzký gól Lukáše Hrušky a skvělý výkon Marka Čábelky v bráně Hradce Králové rozhodly o těsném vítězství Východočechů, kteří tak slaví první výhru v kalendářním roce 2024
přát., neděle 21. 1. 2024, 14:00

SK Uničov

1:0
1:0

Branky: 5. Hruška.

FC Hradec Králové B:

Čábelka  – Matyushenko (46. Hlaváč), Holovatskyi (46. Musil), Kadrmas – Mahr (46. Zvěřina), Kejř (46. Šimon), Vobejda, Hypšman (46. Schmoranz), Boniš – Hruška (46. Březák), Šípek (46. Hodač).

O výsledku rozhodla rychlá branka Votroků

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do utkání velmi dobře, když po zdařilé kombinaci v 5. minutě přiletěl do vápna nadýchaný centr, který našel skvěle postaveného Lukáše Hrušku, jenž svou přízemní ranou k levé tyči otevřel skóre tohoto klání – 1:0 pro Votroky. Po vstřeleném gólu ofenziva domácích trochu polevila, z čehož těžil soupeř. První střela na gólmana Čábelku skončila přímo v jeho rukavicích. Následný přímý kop byl nasměrován pouze do zdi.

Jedovatou střelou se hosté z Moravy vytáhli v polovině prvního poločasu. Tvrdou ránu k pravé tyči dokázal brankář Votroků vyrazit na roh. Také následně si Uničov vypracoval velkou šanci, když do šestnáctky Východočechů přiletěl další prudký centr. Gólman Hradce Králové však už byl rozchytaný a dobrý zákrokem zneškodnil také tuto možnost.

Jen o pár minut později vyslali hráči Uničova další tvrdý projektil, který brilantním zákrokem vytěsnil strážce hradecké svatyně. Zbytek prvního poločasu nabídl ještě po jednom přímém kopu na obou stranách. Ani z jednoho však nedošlo k ohrožení brány a do šaten tak nesli domácí těsný náskok.

Hradec odolal náporu soupeře a slaví vítězství

Po změně stran a vystřídání tlak Uničova opadl, čehož využili domácí k většímu ofenzivnímu náporu. V 57. minutě se Hradečtí dostali až do vápna soupeře a pořádně zde zavařili. Po skvělé kombinaci se před uničovským gólmanem ocitli hned dva Votroci. Finální přihrávka Hradeckých však byla příliš nepřesná a prudká, pročež k zakončení situace nedošlo.

Skvělý individuální průnik si poté připsal jeden z hráčů Uničova, který prošel skrz hradeckou obranu. Jeho střelecké zakončení však mířilo nad tři tyče domácí svatyně. Tato akce nakopla motory celku hostí, kteří začali posílat směrem k hradecké brance jednu střelu za druhou. Nejlepším pokusem byla pumelice ze 73. minuty, kterou excelentním zákrokem vytáhl na roh skvělý Čábelka.

Ke konci utkání se opět probudil útok hradecké rezervy, který během tří minut dokázal ohrozit branku soupeře dvakrát. Obě zakončení však zneškodnil brankář Uničova. Následná 85. minuta divákům nabídla skvěle provedený přímý kop v podání hostí, když exekutor poslal míč přes zeď do levé části branky. Marek Čábelka však pohotovým zákrokem zasáhl také tentokrát a jenom tak podtrhl svůj skvělý výkon v tomto střetnutí. Poslední akci hostí pak zastavil ofsajd a Votroci se tak mohou radovat z prvního vítězství v kalendářním roce 2024.

Hodnocení Adriana Rolka

„Setkali jsme se se soupeřem z MSFL, který ukázal, že na špici tabulky není náhodou. Protivník to byl kvalitní, za mě možná nejlepší, který nás v zimní přípravě čeká. Určitě panuje velká spokojenost s tím, že jsme vyhráli, a že jsme udrželi vzadu nulu. Soupeř si vytvořil šance, ale naštěstí nás podržel skvělý brankář. Škoda, že jsme pár našich nadějných brejkových šancí nedotáhli ve druhé půli do gólu.“