Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli

27. 4. 2024   |   Ondřej Urban
B-tým Votroků vyrazil v sobotu na půdu Sparty Kolín. Na dvě předchozí výhry však navázat nedokázal, jelikož po dvou brankách ve druhé půli podlehl tomuto soupeři 0:2. V 61. minutě hlavičkoval do odkryté brány Hradce Snížek, v poslední minutě potvrdil vítězství Středočechů Veselý.
24. kolo, sobota 27. 4. 2024, 10:30

SK Sparta Kolín

2:0
0:0

Branky: 60. Snížek, 93. Veselý.
Rozhodčí: Švagr – Doubrava, Glogar.
Žluté karty: 55. Snížek, 79. Rybička – 32. Baloun, 77. Vobejda.
Diváci: 180.

SK Sparta Kolín:

Tůma – Hakl, Breda, Vondráček (87. Koděra), Beránek, Čapek, Snížek (77. Veselý), Rybička, Copa (92. Jaroš), Milec, Soběslav.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Baloun, Holovatskyj, Mahr, Kejř (75. Šimon), Hypšman (80. Boniš), Vobejda, Hlaváč, Březák (61. Šípek), Kadrmas (80. Musil), Jurčenko (61. Hruška).

Po úvodních deseti minutách, které příliš akce nepřinesly, si na pravé straně šikovně obhodil obránce kapitán hostů Mahr. Šikovnou kličkou si došel pro faul až na hranici velkého vápna, ale následný centr ze standardní situace dokázal lapit gólman Tůma. Také domácí dostali možnost přímého kopu, ovšem hradecká obrana dokázala nebezpečí odvrátit.

K pravděpodobně největší šanci první půle se ve 22. minutě dostal Březák, který využil propadnutí kolínské obrany a mířil sám na brankáře Tůmu. Toho sice překonat dokázal, ale jeho střela zamířila těsně vedle levé tyče. O dvě minuty později se ke slovu dostali také fotbalisté Kolína, když zpoza vápna pálil Snížek. Jeho projektil však mířil vysoko nad branku Vízka.

Po půl hodině hry se do skluzu vrhl Baloun a za svůj tvrdý zákrok byl potrestán žlutou kartou. Z následujícího centru se k zakončení z malého vápna dostal jeden z kolínských fotbalistů, ale střela z voleje minula branku hostů. Hradečtí usilovně presovali rozehrávku domácích, což jim vyneslo náležité ovoce ve 35. minutě, když se do šance znovu dostal Březák. K ohrožení branky ale nedošlo, jelikož jeho střela byla zablokována. V závěru prvního dějství byli aktivnější domácí, kteří se mohli díky exhradeckému Rybičkovi dostat do vedení, ale jeho přehoz gólmana Vízka skončil vedle pravé tyče.

Začátek druhého poločasu se velice podobal tomu prvnímu. V 56. minutě se sice po faulu od Snížka dostali hosté k závaru před klecí soupeře, ale důraz obrany Kolína zamezil jakémukoliv zakončení. O pět minut později už bylo vše jinak. Na pravé straně si míč vybojoval Hakl a vyslal dlouhý centr. Na ten byl krátký i gólman Vízek a domácí Michal Snížek zakončoval hlavou do zcela odkryté brány – 1:0.

Kolín se tak dostal do vedení, a ani v následujících okamžiků neslevil ze své hry. Během 68. minuty se rozehrávka nepovedla Balounovi a Kolín využil možnosti protiútoku. Dlouhý nákop zpracoval Rybička, který se dostal až před Vízka, jenže ten jeho pokus lapil. Hradec se nedokázal dostat k žádné větší šanci a čas nekompromisně utíkal.

Pár minut před koncem zdrželo hru i nutné ošetření po srážce hlavami při rohovém kopu Hradce. Ten se poté v několika případech dokázal dostat do pokutového území soupeře, ale obrana domácích držela jako skála. Kolín pak utnul veškeré naděje hostů na bodový zisk v poslední minutě hry. Po autovém vhazování zpracoval míč Rybička, jehož centr na malé vápno našel Dominika Veselého. Ten pak hlavou potvrdil vítězství Kolína nad rezervou Votroků v poměru 2:0.

Hodnocení Adriána Rolka:

„Chtěli jsme navázat na dvě předchozí výhry. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, což se potvrdilo. Kolín vstoupil do zápasu aktivněji než my. Postupem času jsme ale začali být nebezpečnější a vytvořili si nějaké šance, jenže jsme je buď neproměňovali, nebo jsme volili špatné řešení v předfinální fázi. Ve druhém poločase jsme si opět vytvořili příležitost, kterou jsme ale neproměnili. Protivník nám dal gól po sérii našich chyb při autovém vhazování. Po obdržené brance pak plynulost hry zmizela a zápas byl hodně rozkouskovaný. Už jsme se nedokázali dostat do tempa, abychom měli možnost srovnat skóre, které určuje výsledek.“