Béčko ukončilo sérii tří proher, z hřiště Brozan veze bod

19. 5. 2024   |   Tomáš Kalas
Hradecké béčko nabralo v nedělní den podobný směr jako A-tým, v rámci 27. kola totiž hrálo na hřišti Brozan nad Ohří, aktuálně čtvrtého týmu tabulky. Díky skvělé individuální akci Filipa Březáka se Votroci dostali v osmé minutě do vedení a dlouho se jim dařilo držet. Brozany však srovnaly ve 63. minutě z penaltového kopu a v nervózním duelu se tak body dělily.
27. kolo, neděle 19. 5. 2024, 17:00

SK Sokol Brozany

1:1
0:1

Branky: 63. Šup (pen.) – 8. Březák.

Rozhodčí: Toucha – Pánský, Matyš.

Žluté karty: 73. Krátký, 74. Šup, 85. Jindráček, 90. Černý, 90+1. Němec (trenér) – 60. Březák, 82. Vobejda.

Diváci: 170.

SK Sokol Brozany:

Kouba – Černý, Schettl, Krátký, Lauko, Bubeníček, Bechyně, Šup, Novotný (46. Chukwuma), Tichý, Jindráček.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Holovatskyi, Musil, Kejř (85. Šípek), Boniš, Hypšman, Vobejda, Březák (64. Hruška), Šimon, Kadrmas, Jurčenko (93. Baloun).

Votroci začali v Brozanech skvěle, do vedení je poslal Březák

Na hřišti papírového favorita se dostali Votroci do vedení už po osmi minutách hry. Poté, co první minuty Brozany strávily na útočné polovině, přišla velká chvíle Filipa Březáka. Ten vedl míč po levém křídle podél postranní čáry a neodcentroval do vápna, nýbrž se přes obránce před sebou dostal dvěma šikovnými kličkami do palebné pozice. Tu také využil a tvrdým pokusem okolo bližší tyče nedal Koubovi žádnou šanci reagovat.

Hradec si své vedení v dalších minutách držel svědomitě. Celek z městečka na levém břehu řeky Ohře sice byl opticky aktivnější a hrozil především ze stran, z nichž posílal do vápna centry, Čábelka ale nemusel řešit vážnější problémy. Votroci naopak spoléhali na brejkové situace. Do jedné takové se mohl vydat v 35. minutě Jurčenko, čistým zákrokem jej však zastavil Černý. Napodruhé byl blízko v samotném závěru poločasu střelec prvního gólu Březák, avšak ztroskotal na Koubovi.

Domácí srovnali z penalty, v nervózním duelu se body dělily

Ani ve druhé půli si nedokázaly Brozany vytvořit výraznější příležitosti, často kouskovaná hra navíc nenabízela zcela atraktivní podívanou. Po hodině hry to navíc mohlo být 2:0 pro Východočechy, když rychlá kombinace na levé straně vynesla přihrávku na malé vápno pro neobsazeného Březáka, který ale těsně minul bližší tyč. Hned záhy se ale připomněli i domácí, tvrdý pokus Šupa musel vytáhnout Čábelka na roh.

Roh sice hradecká obrana odvrátila, bylo to však s nedovoleným hraním rukou a rozhodčí Toucha nařídil penaltu. K ní se postavil Dominik Šup, počkal si na pohyb hostujícího brankáře a poslal v 63. minutě míč mimo jeho dosah. Emotivní duel tak pokračoval za remízového stavu, přičemž nebyla nouze o časté hádky a postrkávání. Během jednoho přerušení si dokonce vysloužili žlutou kartu dva hráči Brozan.

V duchu častého přerušování a karetního napomínání se víceméně pokračovalo až do samotného konce utkání. V samotném závěru nastavení ještě sice Votroci mohli rozhodnout o třech bodech, Hypšmanova střela ale šla jenom do rukavic brozanského gólmana. Remíza 1:1 tak hradeckému béčku pomohla navýšit náskok na poslední Přepeře již na osm bodů.

Hodnocení Adriána Rolka

„Do zápasu jsme šli s úkolem zastavit sérii porážek. Vstup do utkání se nám povedl, rychle jsme se ujali vedení. Do poločasu jsme si vytvořili další šance na navýšení náskoku, což se nám ale bohužel nepovedlo. Ve druhé půli nás domácí jednoduchou hrou zatlačili do defenzivy, z čehož po rohu vyplynula penalta. Když jsme pak neproměnili další šance, které jsme si vypracovali na konci zápasu, skončilo utkání remízou, za kterou si odvážíme bod.“