Juniorka vydřela výhru 2:0 na hřišti Slavie

12. 11. 2018   |   FC Hradec Králové
Hradecká juniorka na stísněném hřišti v Horních Počernicích vyválčila tři body v souboji se Slavií. Po úvodním tlaku soupeře se trefil Dmitrij Vorobjev, pak dal parádní gól z přímého volného kopu Jiří Miker a Hradec vyhrál 2:0.
15. kolo, pondělí 12. 11. 2018, 11:00

SK Slavia Praha

0:2
0:2

Branky: 14. Vorobjev, 22. Miker. Rozhodčí: Mikyska – Polák, Pfeifer. ŽK: Mach (Hradec Králové). 30 diváků.

SK Slavia Praha: Radimský – Havránek, Jugas (62. Azilinon), Walter, Mitrano (50. Fukala) - Mach - Janoušek (76. Slanina), Vaněk, Alvir (85. Bjeloš), Vejvar - Nabijev (88. Šilhan).
FC Hradec Králové: Mach – Petřík, Finěk, Kvída, Gjinollari - Vobejda - Bičiště (85. Střelec), Soukeník, Kropáček, Miker - Vorobjev.

Na umělém trávníku s menšími rozměry v Horních Počernicích se od začátku hrál bojovný fotbal, Votroci se v prvních minutách rozkoukávali a čelili tlaku domácích. Ve 12. minutě měla Slavia blízko ke gólu, když po signálu z přímého volného kopu mířil míč do šibenice hradecké brány, ale Ondřej Mach ho výborným zákrokem vytěsnil.

Převahu červenobílých uťal o dvě minuty později Dmitrij Vorobjev, který využil zaváhání brankáře Denise Radimského a relativně snadno dopravil míč do prázdné brány. Hradečtí vedli 1:0 a oklepali se. Ve 22. minutě navíc dostali příležitost přímého volného kopu z nějakých dvaceti metrů, k míči se postavil Jiří Miker a zakroutil ho přes zeď do horního rohu brány. Nádherná trefa - 2:0 pro Votroky.

Hra se pak vyrovnala a na krátkém hřišti se přelévala ze strany na stranu. Na konci první půle měl ještě jednu slušnou šanci z pohledu Hradce Miker, který si naběhl na průnikovou přihrávku Reného Kropáčka, ale jeho střelu gólman domácích vyrazil.

Votroci předváděli na hřišti soupeře velmi kompaktní výkon, s ubíhajícími minutami si zvykli na množství osobních soubojů a ve druhé půli bylo k vidění hned několik šancí na obou stranách. Dvakrát se zaskvěl brankář Mach, který nejdřív zlikvidoval hlavičku jednoho ze slávistů z bezprostřední blízkosti, v závěru utkání si poradil i se záludně tečovanou střelou do protipohybu. Hradečtí své příležitosti pálili spíš sami - Kropáček dvakrát v dobré pozici pálil těsně vedle brány, Miker neproměnil tutovku po pěkné Vorobjevově akci.

Mrzet to ale černobílé nemuselo - díky zisku tří bodů se od Slavie v tabulce odpoutali.