Rezerva vítězí podruhé! B-tým Dukly porazila 2:1

21. 1. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Svěřenci Aleše Čvančary vstoupili do přípravy na jarní část ČFL pravou nohou. Poté, co minulý týden přemohli 1:0 rezervu Bohemians, si tentokrát vyšlápli na B-tým Dukly Praha, který porazili 2:1. To všechno i přesto, že do pole měli jen deset fotbalistů.
přát., sobota 21. 1. 2023, 10:00

Dukla Praha B

2:1
2:0

Branky HKB: Schmoranz (2x).

FC Hradec Králové B:

Hrnčíř (46. Strnad) – Hlaváč, Baloun, Kadrmas – Mahr, Hypšman, Kosař, Houdek – Šípek, Hodač, Schmoranz.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a svůj tlak dokázali využít již krátce po úvodu utkání, když ve 3. minutě poslal míč k zadní tyči Filip Schmoranz – 1:0. Hradečtí hráli se soupeřem více méně vyrovnanou hru, oba celky pojaly duel aktivně a vyvíjely snahu docílit branky. Ve 14. minutě šel na gólmana Pražanů Hodač, ale brankář Dukly mu finální zakončení nedovolil.

Hráči z hlavního města republiky se také pokoušeli tlačit, hradecká defenziva však jejich veškerou snahu likvidovala. Ve 26. minutě měli, po faulu na Hodače, domácí k dispozici přímý kop, který přesnou střelou proměnil znovu Filip Schmoranz, jenž si tak připsal druhou trefu v utkání – 2:0.

Několik okamžiků po navýšení vedení Votroků se ještě pokusil vystřelit Kosař, balón však poslal mimo tři tyče. Ve 36. minutě se jeden z hostujících hráčů snažil dostat do úniku, míč ovšem nasměroval přímo na hradeckého Mahra. V závěrečných vteřinách úvodní pětačtyřicítky měla standardku i Dukla, nicméně ani ta jim úspěch nepřinesla. Po prvním poločase tak měli Východočeši dvougólový náskok.

Do druhé půle vstoupili hráči pražského celku aktivně a tlačili se za svou úvodní brankou. Té se dočkali v 50. minutě, po sérii přihrávek před bránou Hradce se jim podařilo snížit – 1:2. Po necelé čtvrthodině hry měla Dukla další volný přímý kop, střela však skončila v rukavicích gólmana Strnada.

V druhém poločase byli Pražané silnější na míči. V 80. minutě se jeden z hostujících hráčů pokusil o únik, ale Kadrmas ho odzbrojil a balón uklidil do zámezí. Pár chvil poté si domácí připravili rychlý kontr, Kadrmas však Mahrovu přihrávku využít nedokázal.

Závěrečné vteřiny se odehrály před gólmanem hostů, nicméně žádný z rohových kopů ani následné dorážky už v síti neskončily. Votroci tak porazili pražskou Duklu 2:1 a připisují si i v druhém přípravném utkání vítězství.