Rezerva v úvodu přípravy podlehla Chrudimi

25. 11. 2023   |   FC Hradec Králové
B-tým Votroků zahájil přípravu na jarní část ČFL duelem s druholigovou Chrudimí, jejíž dres oblékla řada hráčů s hradeckou historií. Účastník F:NL potvrdil roli favorita, první půli vyhrál 2:0. V druhém dějství přidal další tři zásahy a sebejistě dokráčel k vítězství.
přát., sobota 25. 11. 2023, 10:00

MFK Chrudim

5:0
2:0

Branky: 15. Látal, 38. Jurčenko, 67. Hájek, 78. Král, 79. Huf.

MFK Chrudim:

Šerák – Král, Borkovec, Kesner, Kutík, Bauer, Látal, Sedláček, Jurčenko, Hájek, Míka.

Střídali: Záviška, Kosek, Skwarczek, Novotný, Huf, Toml, Floder.

FC Hradec Králové B:

Strnad – Baloun, Mahr, Šichan, Hypšman, Hodač, Hlaváč, Boniš, Březák, Šimon, Kalina.

Střídali: Matyushenko, Schmoranz, Hruška, Zvěřina, Holovatskyi.

Do utkání vstoupili lépe Chrudimští a úvodní okamžiky se tak odehrávaly převážně na půli Hradce. V 10. minutě poslal slibný centr do vápna Hájek, Borkovec však na míč nedosáhl. Krátce poté vyslal nadějnou střelu Jurčenko a mnoho nechybělo k otevření skóre. Po čtvrthodině hry domácí zužitkovali svůj tlak a dočkali se první branky, když Hájek poslal přihrávku z levé strany před bránu na Davida Látala, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:0.

Hradečtí po obdržené brance přidali na razanci, nicméně bez zdárného výsledku. Ve 22. minutě se probojoval do vápna Boniš, gólman však jeho střelu s přehledem lapil. Po necelé půlhodině hry Votroci zahrávali rohový kop, s nebezpečnou akcí si však domácí obrana poradila.

Chrudim pak opět sešlápla plyn a Hradec do větších šancí nepouštěla. Po půlhodině hry se ke střele na hranici vápna dostal Šimon, balón však nasměroval přímo do náruče gólmana. Ve 38. minutě se domácím podařilo navýšit vedení, když Borkovec poslal míč přesně před bránu a David Jurčenko šanci bez váhání proměnil. V závěru první půle měl další příležitost Hájek, jeho střela ovšem mířila do rukavic Strnada. Domácí tak po prvním poločase vedli o dvě branky

Druhé dějství začalo opatrně, hra se odehrávala spíše na polovině hřiště a bez větších šancí na obou stranách. První přišla až v 67. minutě, kdy se ke střele dostal Lukáš Hájek a míč ze třiceti metrů proplul až do sítě – 3:0. Následně se pokoušeli něco vymyslet i Hradečtí, nicméně Hlaváčova střela bránu domácích minula.

V závěrečné dvacetiminutovce Votroci neúspěšně tlačili. V 73. minutě vystřelil Hruška, balón však poslal přímo na strážce svatyně Chrudimi. Krátce poté měl šanci Hlaváč, nicméně jeho mířidla nebyla správně seřízena. Naopak domácím se povedlo jejich vedení navýšit, když se v 78. minutě přesnou střelou zpoza vápna prosadil Tomáš Král. Pár desítek vteřin poté upravil skóre na konečných 5:0 David Huf. Hradečtí tak na úvod přípravy zapsali výraznou porážku.