Rezerva slaví první výhru sezóny. Chlumec přemohla 2:1

25. 8. 2024   |   Melánie Moníková
B-tým Hradce Králové zapsal první vítězství ročníku 2024/25. Ve 3. kole 3. ČFL hostil na domácím trávníku Chlumec nad Cidlinou. V tomto regionálním derby šli do vedení nejprve hosté. Votroci však do přestávky srovnali a nerozhodný stav platil i na startu druhé půle, jelikož Matyáš Vágner chytil soupeři penaltu. V závěru utkání pak pokutový kop proměnil Matěj Koubek, jenž svou druhou trefou duelu rozhodl o zisku všech bodů.
3. kolo, neděle 25. 8. 2024, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

2:1
1:1

Branky: 30. Koubek, 85. Koubek (pen.) – 13. Finěk.

Rozhodčí: Severýn – Wulkan, Andras.

Žluté karty: 31. Kadrmas, 43. Vobejda – 17. Havel, 32. Kneifel, 51. Howard, 85. Langr.

Červené karty: 79. Howard (2. ŽK).

Diváci: 280.

FC Hradec Králové B:

Vágner – Baloun, Kadrmas (46. Boniš), Mahr, Koubek, Zeman (66. Jurčenko), Vobejda, Holovatskyi, Kaštánek (66. Šimon), Hruška (82. Hampl), Čech.

FK Chlumec nad Cidlinou:

Kuděla – Rudavskyi, Havel, Labík (82. Veselka), Langr, Howard, Řezníček (72. Staněk), Finěk, Rybička (59. Koutský), Vaníček (82. Tvrdý), Kneifel (72. Holec).

Úvod utkání patřil domácím, první větší příležitost si vypracoval Kaštánek, jenž však svou střelou z hranice vápna zařízení netrefil. Hosté se osmělili ve 13. minutě a svou šanci dokázali na sto procent využít. Po rozehrané standardce se sice Votrokům podařilo letící míč několikrát zblokovat, nakonec se však k zakončení dostal Daniel Finěk, kterému se podařilo defenzivu Hradce překonat – Chlumec tak vedl 1:0.

Domácí se snažili rychle srovnat krok, záhy zahrávali přímý kop a Koubkovi mnoho nechybělo k tomu, aby míč uklidil do sítě. Votroci pomalu, ale jistě přebírali otěže zápasu a během několika okamžiků si připravili více šancí. Kaštánkova rána rozezněla břevno, příležitost Kadrmase o pár desítek vteřin poté také skončila na brankové konstrukci. Hradečtí se tak dočkali až ve 30. minutě, když chyby soupeře dokázal využít Matěj Koubek, který utekl všem obráncům a svou sólo jízdu zakončil přesnou střelou – 1:1.

První půle už se pomalu chýlila ke konci a vše napovídalo tomu, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu. V samém závěru děsjtví se ovšem Chlumci naskytla obrovská šance na to, aby šel zpátky do vedení, když sudí Severýn nařídil pokutový kop. Rybička však neumístil střelu ideálně, gólman Matyáš Vágner předvedl skvělý zákrok a jeho ránu zneškodnil. Úvodní dějství tak vidělo jenom dvě branky.

Do druhého poločasu vstoupili o něco lépe Hradečtí. V 51. minutě chtěli potrestat chybu soupeře, dopředu se hnal Koubek, který posílal míč na volného Hrušku, tomu však pár centimetrů chybělo a balón tak skončil v zámezí. Po této akci oba týmy ustoupily z aktivity a dlouhou dobu se žádné větší šance neobjevovaly.

S přibývajícím časem se oba celky začaly opět tlačit trochu víc kupředu, nikdo nebyl ochotný se spokojit pouze s bodem. V 71. minutě našel balón od Fiňka volného Kneifela, který ovšem mířil nad Vágnerovu bránu. Krátce poté se do dobré příležitosti dostali i Votroci. Na pravé straně se uvolnil Mahr, jenž poslal míč na vzdálenější tyč, nicméně gólman Kuděla jeho střelu chytil.

V závěru utkání přišla velká komplikace pro Chlumec, když svou druhou žlutou kartu v utkání viděl Howard, a hosté tak museli dohrávat v deseti. Votroci dokázali početní výhody během chvíle využít. V 85. minutě kopal Matěj Koubek, po faulu na Šimona, penaltu a přesnou střelou k pravé tyči překonal gólmana soupeře. Hradečtí už si své vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu a ve 3. kole soutěže si tak připsali první vítězství sezóny.

Hodnocení Tomáše Šilhavého

„Máme velkou radost, protože jsme na vítězství čekali do 3. kola. Možná se budu opakovat, ale byl to další těžký zápas, ve kterém rozhodovaly detaily. My do utkání nevstoupili dobře, ale po obdržené brance jsme se rychle oklepali a začali hrát lépe. Díky tomu jsme si vytvořili nějaké šance, bohužel jsme z nich proměnili jen jednu. Potom nás musel podržet Vagy, jinak bychom před přestávkou zase prohrávali. Ve druhé půli už těch šancí nebylo tolik, ale pořád jsme si šli za svým cílem. Po jedné situaci na konci utkání jsme byli faulovaní a proměnili penaltu. Závěr byl nervózní, soupeř sice byl oslabený, ale hnal se za vyrovnáním a nám trochu odskakovali míče, jelikož jsme chtěli vyhrát, a byli proto trochu nervózní. Ale povedlo se, jsme za to moc rádi.“

Bojovný výkon na mistra nestačil. Sparta v Hradci vyhrála 2:0