Rezerva si na úvod přípravy zastřílela. Trutnovu nasázela pět branek

před 3 dny   |   Melánie Moníková
Úspěšný vstup do nové sezóny má za sebou B-tým Hradce Králové. Ten se v úvodu přípravy poměřil s Trutnovem, který přemohl přesvědčivě – 5:1. Dvakrát se prosadil Matěj Hodač. Trenér Tomáš Šilhavý tak svou premiéru v roli lodivoda rezervy Votroků zvládl na výbornou.
přát., sobota 13. 7. 2024, 10:15

MFK Trutnov

5:1
2:1

Branky FC HK B: 2x Hodač, Šípek, Zeman, Truhelka.

FC Hradec Králové B:

1. poločas: Čábelka – Blažek, Čížek, Adeyemi – Kareš, Hypšman, Šípek, Kadrmas – Zeman, Jurčenko, Březák.
2. poločas: Hrnčíř – Musil, Vobejda, Truhelka – Šichan, Šimon, Fejgl, Boniš – Hampl, Hodač, Březák.

Od prvních okamžiků byli aktivnější fotbalisté Hradce Králové, kteří se okamžitě nastěhovali na polovinu soupeře. Již po několika minutách zahrávali roh, nicméně defenziva Trutnova jejich střelu projít nenechala. Krátce poté měli nadějnou šanci i hosté, ovšem ani jejich pokus nebyl úspěšný.

Votroci v úvodu první půle kopali hned několik standardek, ale žádná z nich k brance nevedla. Mezi třemi tyčemi neskončil ani slibný pokus Jurčenka, jenž zakončoval z nadějné pozice. V 18. minutě se domácí dočkali a šli do vedení, když gólmana dokázal překonat Matěj Šípek.

Hosté však dokázali zareagovat, během pár desítek vteřin po obdržené brance se jim podařilo vyrovnat. Po necelé půlhodině hry mnoho nechybělo, aby Trutnov otočil skóre zápasu ve svůj prospěch, nicméně Čábelka další nadějný pokus soupeře lapil. Naopak v závěru prvního dějství se Votroci znovu dostali do vedení, když Jakub Zeman poslal balón nechytatelnou ranou do sítě. První půle tak skončila vítězstvím Votroků 2:1.

Začátek druhého poločasu byl z obou stran poměrně opatrný a ani jeden z celků se do větších šancí nedostával. Po hodině hry připravil nadějnou pozici Boniš, nicméně na míč nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Další branky se však Hradečtí dočkali krátce poté. V 64. minutě se po dobrém centru dostal k míči Michal Truhelka, který hlavou poslal balón za záda gólmana Trutnova – 3:1.

Na další trefu nemuseli diváci čekat dlouho. Už v 67. minutě se totiž po přihrávce Šichana prosadil Matěj Hodač, jenž zvýšil už na 4:1. Krátce poté zahrávali Hradečtí další standardku, nicméně tentokrát si defenziva Trutnova centr pohlídala a hrací předmět poslala daleko od své svatyně.

V poslední desetiminutovce se hosté snažili nepříznivé skóre alespoň korigovat, jenže jejich střela z nadějné pozice mířila vedle pravé tyče. Naopak Votroci stihli v závěru utkání vstřelit ještě jednu branku, když se po dobré akci prosadil podruhé v zápase Matěj Hodač. Hradečtí tak první přípravné utkání s přehledem zvládli, Trutnov porazili 5:1.

Hodnocení Tomáše Šilhavého:

„Díky tomu, že máme dvacet hráčů do pole, jsme mohli protočit obě jedenáctky. Jsme spokojení s tím, že kluci k utkání správně přistoupili, což jsme ale i očekávali, takže je za to nechci úplně chválit, ale bylo to v pořádku. Myslím si, že se na konečném výsledku podepsalo právě to, že jsme protočili dvě jedenáctky – i díky tomu jsme pak ve druhém poločase přidali ještě další branky. Pro nás je to cenné hlavně tím, že jsme kluky mohli po tom náročném týdnu vidět v zápase, díky čemuž je můžeme začít trošku víc poznávat, protože zápas vždycky ukáže víc než trénink. Informací jsme dnes dostali hodně a budeme se snažit si je dobře vyhodnotit. Podle toho pak budeme s kluky pracovat dál, jsme rádi, že jsme tento zápas odehráli, byť jsme ho nemohli hrát na přírodní trávě. Přesto jsme rádi, že soupeř přijel i na umělku a chtěl utkání odehrát, za což mu patří dík.“