Rezerva sahala po výhře. Z Mostu nakonec veze jeden bod

17. 8. 2024   |   Melánie Moníková
Parádní vstup do utkání předvedli v Mostě svěřenci Tomáše Šilhavého a Pavla Krmaše. Brzy vedli 2:0, nicméně domácí gólem do šaten zvládli korigovat. Po půli se Severočechům podařilo srovnat a rozhodovala dramatická koncovka. V ní šli do vedení opět Votroci, jenže jedinou minutu po jejich třetím gólu dokončil svůj hattrick kanonýr Baníku Jindřich Novotný. Body se tak z tohoto utkání dělily.
2. kolo, sobota 17. 8. 2024, 15:00

FK Baník Most - Souš

3:3
1:2

Branky: 45+1., 67., 84. Novotný – 5. Jurčenko, 18. Holovatskyi, 83. Hruška.

Rozhodčí: Šťastný – Řeháček, Pekař.

Žluté karty: 75. Novotný, 81. Procházka – 9. Hruška, 67. Šimon, 67. Kadrmas, 72. Kareš, 81. Holovatskyi.

Diváci: 220.

FK Baník Most - Souš:

Patka – Foungala, Novák, Novotný (88. Cibulka), Novický, Petr, Šimeček, Petržílka (88. Rjaska), Pátek, Radba (46. Mukendi), Procházka (88. Fischer).

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Mahr (60. Kadrmas), Jurčenko (70. Hampl), Zeman (86. Baloun), Hypšman, Vobejda, Holovatskyi, Hlaváč, Hruška, Šimon, Boniš (60. Kareš).

Úvodního výkopu utkání se ujali Východočeši, nicméně první minuty patřily spíše domácímu celku, který si vypracoval pár náznaků. Nicméně již v 5. minutě se Votrokům podařilo otevřít skóre, když velkou chybu defenzivy Mostu dokázal zužitkovat David Jurčenko, jenž poslal rezervu Hradce Králové do vedení.

Aktivita fotbalistů ze severu Čech po obdržené brance polevila a Votroci se více dostávali do šancí. Na další přesný zásah nemuseli čekat dlouho. V 18. minutě se po dobře zahraném rohu dokázal prosadit Daniil Holovatskyi, jenž zblízka překonal gólmana Patku a Hradečtí tak vedli již 2:0.

Postupem času se do slibných příležitostí dostávali také domácí, nicméně jejich snahu se jim nedařilo zužitkovat. Ve 36. minutě zahrávali Severočeši nadějnou standardku, ovšem gólman Čábelka vytáhl fantasticky zákrok a střelu soupeře zneškodnil. Mostečtí se dočkali až v nastaveném čase prvního dějství, kdy si centr do vápna našel Jindřich Novotný, jenž před odchodem do šaten snížil na 1:2.

První zásah domácí zjevně povzbudil, do druhé půle vstoupili velice aktivně a velice brzy si dokázali vypracovat také první příležitost. Defenziva Východočechů však zareagovala včas a balón poslala daleko od vlastní branky. Míč v síti Hradce neskončil ani po další nadějně zahrané standardce, když Čábelka čaroval proti dalšímu nadějnému pokusu hráčů Mostu.

Aktivita domácích však ani s přibývajícím časem nepolevovala – spíše tomu bylo naopak. Severočeši se tak vyrovnávací branky přece jen dočkali. V 68. minutě se po centru do pokutového území dostal k hracímu předmětu Jindřich Novotný, jenž svým druhým přesným zásahem srovnal na 2:2.

Už se pomalu mohlo zdát, že utkání skončí remízou, ani jeden z celků se však s dělbou bodů nechtěl smířit. V 83. minutě se Hradci podařilo strhnout vedení zpět na svou stranu, když si míč ve vápně našel Lukáš Hruška, který opět rozvlnil síť za zády gólmana Patky. Jenže domácí si připravili bleskovou odpověď. Z rozehrávky a následné akce dostali balón potřetí v zápase ke své ostrostřelci – Jindřichu Novotnému, jenž v 84. minutě zkompletoval svůj hattrick. Zápas Mostu s rezervou Votroků tak svého vítěze nenašel, skončil Plichtou 3:3.

Hodnocení Tomáše Šilhavého

„Pozitivem jsou tři branky a bod, který vezeme. Do zápasu jsme vstoupili slušně a brzy jsme se i po jedné velké chybě soupeře dostali do dvoubrankového vedení. Pak nás však soupeř začal přehrávat a zaslouženě vyrovnal. Koncem zápasu jsme začali být zase nebezpeční i my. Vyšel nám tam jeden brejk, kterým jsme se znovu dostali do vedení. Je ale velká škoda i chyba, že jsme pak hned z rozehrávky inkasovali vyrovnávací branku. Víme, že umíme hrát lépe a věřím, že v příštím zápase se přiblížíme spíše k výkonu z prvního kola proti Ústí.“

Bojovný výkon na mistra nestačil. Sparta v Hradci vyhrála 2:0