Rezerva přemohla silného soupeře. Brozany udolala 1:0

včera   |   Melánie Moníková
Hráči rezervy královéhradeckého FC porazili ve 12. kole 3. ČFL Brozany nejtěsnějším rozdílem – 1:0. Zápas byl vyrovnaný a oba celky si vytvořily několik zajímavých situací. Gól však padl jediný. V 59. minutě se o něj po přihrávce Davida Jurčenka postaral kapitán Votroků – Jan Mahr. Východočeši se tak posunuli na solidní 6. příčku, Sokolu i nadále náleží pozice bronzová.
12. kolo, neděle 27. 10. 2024, 10:15

SK Sokol Brozany

1:0
0:0

Branky: 59. Mahr.

Rozhodčí: Severýn – Hlaváček, Popelka.

Žluté karty: 42. Vobejda, 45. Hypšman, 56. Jurčenko, 70. Kadrmas – 86. Krátký.

Diváci: 70.

FC Hradec Králové B:

Vágner – Holovatskyi, Mahr, Heidenreich, Jurčenko (89. Zeman), Vobejda, Hypšman (46. Šimon), Hlaváč, Hruška, Pudhorocký (84. Boniš), Kadrmas.

SK Sokol Brozany:

Švejda – Soungole, Lukáš, Laňka, Krátký, Douděra (73. Novotný), Bayd, Lauko, Streda, Málek, Jindráček.

Úvodního výkopu se ujali Severočeši, kteří začali o něco aktivněji. Ve 3. minutě si na hraně vápna zpracoval balón Laňka a střelou na bližší tyč Vágnera pořádně protáhl. Další nadějnou příležitost měli hosté o chvilku později, když se po rohovém kopu dostal k míči Krátký, jehož hlavička však mířila těsně nad břevno. Následně se na druhé straně osmělili také Hradečtí, Kadrmasův pokus z pětadvaceti metrů ovšem letěl vedle pravé tyče.

Brozany zůstávaly na hřišti i nadále o něco aktivnějším celkem a Votroky do mnoha šancí nepouštěly. V 19. minutě mohly ze svého tlaku těžit a jít do vedení, centr z levé strany však gólman Vágner pohotově lapil. Krátce poté měli Východočeši příležitost v podobě rohového kopu, míč si po nepříliš dobře kopnuté standardce našel Holovatskyi, nicméně obrana soupeře pohotově zakročila a jeho pokus zneškodnila.

S blížícím se koncem prvního poločasu začali Votroci pomalu přebírat otěže zápasu. Ve 35. minutě nebyli ke gólu do šatny daleko. Po slibně rozjeté akci se ke střele dostal Mahr, který ale gólmana nepřekonal a následnou Jurčenkovu dorážku se podařilo defenzivě Brozan zastavit. Rohového kopu se pak ujal Hypšman, který poslal míč do vápna, nicméně ani z posledního závaru před bránou nic nebylo. Úvodní dějství tak ani na jedné straně gól nevidělo.

Vstup do druhé půle se Hradci vydařil podstatně lépe než do té první. Hosté se sice zpočátku pokoušeli o rychlou branku, ale bez zdárného konce. Naopak Východočeši na druhé straně byli podstatně úspěšnější. V 59. minutě se jim podařilo využít zaváhaní soupeře, když Jurčenko sebral míč jednomu z obránců a posunul ho před prázdnou bránu na Jana Mahra, jemuž už zakončení nedělalo problém – 1:0 pro Votroky.

Brozany se pokoušely o bleskové vyrovnání, ale bez kýžené efektivity. V 69. minutě zahrávaly těsně před vápnem standardku, nicméně obrana Hradce si střelu pohlídala a míč včas odvrátila do bezpečí. Krátce poté měli Severočeši ještě další přímý kop, ovšem ani tentokrát se jim balón přes domácí defenzivu protlačit nepodařilo.

Ke konci utkání už hru ovládali převážně Východočeši a soupeře do větších příležitostí nepouštěli. Naopak v samém závěru zápasu nebyli daleko od navýšení svého vedení. Nejprve v 88. minutě zakončoval Jurčenko z malého vápna, jeho rána však pouze zatřásla břevnem. Několik okamžiků poté se ke střele dostal Hruška, ale i jeho pokus mířil do brankové konstrukce. Hradečtí tak porazili Brozany nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0.

Hodnocení Tomáše Šilhavého

„Byl to dobrý zápas se silným soupeřem, o motivaci jsme měli postaráno. Vstup do zápasu se nám úplně nepovedl, Brozany nás v té pasáži předčily v agresivitě a připravenosti na start utkání. Nám trvalo, než jsme do zápasu správně naskočili, naštěstí jsme úvodní tlak protivníka ustáli a pak už to z naší strany bylo mnohem lepší. Řekl bych, že jsme šli zaslouženě do vedení. V závěru nás Brozany zase trochu přitlačily, pro naši obranu to byla velká zkouška. Vzhledem k postavení v tabulce to však byla celkem logická věc. Musím ale hráče pochválit za to, že udrželi nulu. Sice nám nevyšel žádný brejk, abychom se v závěru mohli trochu uklidnit, ale tři body zůstávají doma.“