Rezerva podlehla Chrudimi 0:2

29. 1. 2023   |   Melánie Moníková
Svěřenci Aleše Čvančary mají za sebou třetí přípravný duel před startem jarní části ČFL. V souboji s Chrudimí hrající F:NL nakonec padli poměrem 0:2. Před mistrovskými zápasy však získali cenné zkušenosti, které je posunou zase o kousek dál.
přát., sobota 28. 1. 2023, 10:00

MFK Chrudim

0:2
0:0

Branky: 48. Sotorník, 62. Juliš.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Kadrmas, Baloun, Hlaváč (46. Holovatskyi), Hypšman, Mahr, Kosař, Boniš (70. Schmoranz), Hodač (70. Šípek), Šípek (46. Junek), Schmoranz (46. Houdek).

MFK Chrudim:

1. poločas: Brát – Kesner, Hašek, Jančura, Harušťák, Řezníček, Záviška, Kejř, Bauer, Juliš, Firbacher.

2. poločas: Brát – Halász, Jančura, Harušťák, Míka, Kodýtek, Sotorník, Látal Juliš, Skwarczek, Jedlička.

První půle branku neviděla

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté, nicméně Hradečtí se favorizovanému soupeři svou hrou rychle vyrovnali. V 8. minutě Votroci dobře kombinovali před šestnáctkou Chrudimi, ale snaha Votroků před gólmanem Brátem nevedla k úspěchu.

Hra se pak více odehrávala na půli Hradce, nicméně Votrokům se dařilo nelehkému soupeři vzdorovat. Ve 12. minutě měli Chrudimští nadějnou příležitost na otevření skóre, ale Firbacherově střele i následné Julišově dorážce bylo domácími hráči zabráněno. Pár okamžiků poté se ještě pokusil něco vymyslet Bauer, míč však poslal vysoko nad břevno.

V závěrečné desetiminutovce poločasu měla Chrudim k dispozici rohový kop, Záviška však prostor mezi třemi tyčemi minul. Několik vteřin před koncem první půle ještě Kejř zahrával přímý kop, ovšem ani on balón na bránu nenasměroval. V úvodní pětačtyřicítce tak ani jeden z týmů trefu nezaznamenal.

MFK zapsalo dvě trefy a dokráčelo k výhře

Do druhého dějství vstoupili domácí opět aktivně, nicméně Chrudimští měli ve 48. minutě přímý kop, který přesně namířil mezi tři tyče Filip Sotorník a poslal hosty do vedení – 1:0.

Domácí se ale ani po inkasované brance nevzdali a nadále hráli se soupeřem vyrovnanou hru. V 53. minutě se míče zhostil Boniš, kterému mnoho nechybělo, aby vyrovnal. Po jeho nadějné střele však zvonilo pouze břevno.

V 62. minutě byla sudím po faulu gólmana Čábelky odpískána penalta, kterou s přehledem proměnil Petr Juliš. Po navýšení vedení začali hosté na hřišti více dominovat. V posledních chvílích se ještě pokoušel vystřelit Harušťák, balón však do sítě nenasměroval. Hradečtí tak ve třetím přípravném utkání podlehli Chrudimi 0:2.