Rezerva na úvod přípravy podlehla Chlumci nad Cidlinou 1:2

13. 1. 2024   |   Vojtěch Vrba
Svěřenci Adriana Rolka nastoupili tento týden do přípravy na jarní část ČFL. Na konci týdne je čekal první duel kalendářního roku 2024. V něm podlehli Chlumci nad Cidlinou těsně 1:2, když všechny branky padly již v první půli.
přát., sobota 13. 1. 2024, 10:00

FK Chlumec nad Cidlinou

1:2
1:2

Branky: 13. Hájek – 20. Bastin, 22. Zeman.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Matyushenko, Vobejda, Baloun – Mahr (46. Zvěřina), Musil (46. Holovatskyi), Hypšman (46. Šimon), Kadrmas (46. Hruška) – Kejř (46. Kalina), Hodač (46. Šípek), Hájek (46. Šichan).

FK Chlumec nad Cidlinou:

Ordelt – Ludvík, Kopáč, Rudavskyi, Řezníček – Špinka, Vaníček, Čáp, P. Staněk, Zeman – Bastin.
Střídali: Kukal, Veselka, Havel, V. Staněk, Labík, Krukowski, Matysiak, Doležal, Ráliš.

Hosté již v první půli otočili skóre na svou stranu

Fotbalisté Chlumce vstoupili do utkání o trochu aktivněji a zpočátku měli míč na svých kopačkách, což mohli zužitkovat již ve 3. minutě. Nebezpečnou střelu musel Čábelka zastavovat až na brankové čáře. Hradečtí jim ale sebrali iniciativu hned o dvě minuty později, kdy se k centrovanému balónu dostal ve vápně jeden z hradeckých útočníků. Jeho pokus z voleje ale postrádal přesnost a balón tak letěl vysoko nad branku hostů. První gól duelu vstřelili hráči z města na soutoku Labe s Orlicí ve 13. minutě, kdy se balón dostal po rohovém kopu na domácí kopačky a po přesném sklepnutí se prosadil dělovou ránou k levé tyči Lukáš Hájek.

Svůj náskok mohli Votroci navýšit v 16. minutě, kdy na hostující svatyni letěly tři pokusy ve velmi krátkém sledu. První střelu zvládl zastavit brankář, druhou jeden z jeho spoluhráčů na brankové linii. Poslední dorážka už letěla mimo brankovou konstrukci. Srovnání přišlo ve 20. minutě, Bastin zablokoval domácímu gólmanovi nohu při výkopu a volný míč už chladně uklidil do sítě. I přes nesouhlas hráčů, trenérů a přítomných fanoušků byl gól uznán. Druhou branku přidali hráči z města nad řekou Cidlinou ve 22. minutě, kdy využili chybu hradecké obrany a špatné rozehrávky, kterou zachytil Zeman, jenž následně pohodlně skóroval.

V posledních patnácti minutách prvního poločasu se hra pohybovala kolem středu hřiště a Votroci začali opět zlepšovat svůj výkon. Jejich snaha jim málem přinesla gól ve 37. minutě, kdy Ordelt musel krotit nebezpečnou ránu z hranice šestnáctky. Velmi podobná situace nastala i o tři minuty později, další hradecký projektil ale nenašel správný směr a pouze proletěl kolem levé tyče.

Ani přes dobrý výkon se obranu prolomit nepodařilo

Po přestávce poslal trenér Rolko na hřiště čerstvé síly a výkon domácích tím patřičně osvěžil. Ve 49. minutě se do úniku dostal jeden z hradeckých útočníků, který svůj pokus uklidil pouze do rukavic hostujícího gólmana. K první větší šanci v druhém poločase se hráči Chlumce nad Cidlinou propracovali v 55. minutě, kdy vyslali na bránu domácích dvě střely hned po sobě, ani jedna však cestu do sítě nenašla.

Černobílí nepolevili ani v dalších minutách a neustále drželi balón na soupeřově polovině. V 69. minutě se znovu dostali do brejku a po skvělé akci vyslali na soupeřova gólmana solidní dělovku. Tu se ovšem povedlo zblokovat. O chvíli později letěla z hradeckých kopaček další střela, která ale pouze prověřila pozornost hostujícího brankáře.

Poslední patnáctiminutovka utkání přinesla napínavé momenty. Jedním z nich byl centr hostí v 87. minutě, který si ve vápně našel svého příjemce, jenž zakončil hlavou k pravé tyči. Čábelka se však stihl natáhnout a zabránil tak dalšímu gólu v hradecké síti. Na největší šanci srovnat zápas si museli diváci počkat až do úplného konce utkání, kdy po faulu na domácího útočníka nařídil sudí přímý kop z hranice vápna. Rána z volného přímého kopu však neprošla přes dobře postavenou zeď. Když selhala i následná závěrečná akce, podlehli Votroci Chlumci 1:2.

Hodnocení Adriana Rolka

„Bylo to první přípravné utkání, šli jsme do něj z plného tréninku, takže se zatím snažím kluky trochu načíst. Prohráli jsme 1:2, výsledek se zrodil po dvou zbytečných chybách, které jsme udělali v první půli. Ve hře se objevilo zhruba to, co bychom chtěli hrát. Jenom škoda, že jsme některé šance nedotáhli do gólu, asi by tomu zápasu více slušela remíza. Měli jsme nějaké šance, kdy jsme šli dvakrát sami na gólmana, takže tohle musíme dohrát do konce a proměnit. Když jsme dali na 1:0, tak jsme pak po dvou chybách prohrávali 1:2 a potom už jsme nedokázali dát branku. Nicméně příprava je ještě dlouhá a máme za sebou teprve první týden, takže ukáže čas, kdy se únava bude kumulovat.“