Rezerva na Kladno nestačila, Středočechům podlehla 0:3

včera   |   Melánie Moníková
Fotbalisté královéhradeckého B-týmu zapisují druhou porážku v řadě. Na trávníku Kladna prohráli 0:3. Klíčovým okamžikem duelu byla situace ze závěru prvního dějství, kdy Středočeši proměnili pokutový kop a ve druhém poločase pak přidali další dva přesné zásahy. Mladí Votroci se tak pod Bílou věž vrací bez bodového zisku.
11. kolo, sobota 19. 10. 2024, 15:30

SK Kladno

3:0
1:0

Branky: 44. Tesař, 54. Buneš, 62. Tesař.

Rozhodčí: Glogar – Budil, Hrivík.

Žluté karty: 43. Hypšman, 83. Zeman.

Diváci: 665.

SK Kladno:

Smrkovský – Krejčí, Buneš (78. Dike), Jakab (88. Borák), Pospíšil (84. Šíma), Tesař (88. Kalina), Hrubeš, Eichler, Kolářský, Fojt (88. Šnobl), Kozel.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Holovatskyi, Mahr, Heidenreich, Jurčenko (68. Zeman), Šimon (68. Vobejda), Hypšman, Koubek, Hlaváč, Pudhorocký (84. Hampl), Kadrmas.

Úvodního výkopu se ujali Hradečtí, kteří utkání zahájili velmi aktivně, první nadějnější šanci ovšem zaznamenali domácí. Ve 4. minutě si nakrátko rozehraný roh našel jeden z jejich útočníků a míč z první napálil na bránu. K Čábelkovi se však rána nedostala, jelikož ji jeho spoluhráči zvládli zablokovat. I Votroci se pokoušeli na druhé straně něco vymyslet, avšak bez větší efektivity. Naopak Kladno mělo blízko k otevření skóre, když Bunešova střela jen těsně minula brankovou konstrukci Východočechů.

Hradečtí se pokoušeli o rychlé protiútoky, ale domácí zůstávali i nadále aktivnějším celkem. Ve 20. minutě přišlo další ohrožení hradecké branky, Jakab však Tesařovu dobrou přihrávku nedokázal zužitkovat, balón poslal těsně nad břevno. Východočechům se moc nedařilo usadit na polovině soupeře a o získaný míč často rychle přicházeli. Po necelé půlhodině hrací doby se v nadějné pozici objevil Jakab, ovšem meruna mu po nártu sklouzla, Čábelkovi tak mnoho starostí nenadělala.

První půle se pomalu ale jistě chýlila ke svému konci a zdálo se, že si během ní už nikdo gól nepřipíše. Jenže v samém závěru úvodního dějství Mahr ve vápně nešťastně fauloval Jakaba, byla tak nařízena penalta pro domácí. Středočeši se tak ve 44. minutě díky trefě Jiřího Tesaře z pokutového kopu ujali vedení, které už do konce poločasu nepustili.

I do druhé půle vstoupili hráči Kladna o něco aktivněji než Votroci a krátce po úvodním hvizdu ze svého tlaku těžili. V 54. minutě dokázali využít rychlý protiútok a Matyáš Buneš přesnou střelou po zemi zdvojnásobil vedení domácího celku. Středočeši ani nadále nepolevovali, Buneš se krátce po své trefě pokoušel přidat druhou, tentokrát se mu ovšem gólmana Hradce překonat nepodařilo.

Domácí na hřišti s postupem času čím dál více dominovali a Hradec na svou polovinu téměř nepouštěli. V 62. minutě přidali třetí zářez, když se Jiří Tesař prosadil přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Středočeši si své vedení a čisté konto bedlivě hlídali a Votrokům prakticky nedávali šanci na to, aby vývoj utkání nějak zásadně ovlivnili.

S ubíhajícím časem bylo stále více patrné, že Hradečtí odjedou zpět na východ Čech bez bodů. V závěru se ještě vyznamenal brankář Čábelka, který skvělým zákrokem zneškodnil ránu Jakaba, na výsledku to ovšem nic nezměnilo, Votroci podlehli Kladnu 0:3 a zapsali tak druhou porážku v řadě.

Hodnocení Tomáše Šilhavého

„Ze začátku jsme z kluků cítili trochu respekt, na startu utkání nás soupeř přehrával a dostal nás pod tlak. Postupem času jsme začali být nebezpeční i my a měli jsme několik zajímavých možností, kdy chyběl jen kousek k tomu, abychom se dostali do šance. Na každý pád jsme už hráli to, co jsme po klucích chtěli. Bohužel jsme těsně před koncem poločasu inkasovali, což bylo nejspíš pro další vývoj zápasu rozhodující. V momentě, kdy jsme dostali druhý gól, šlo vycítit, že při kvalitě, kterou teď Kladno má, je nejspíš rozhodnuto.
Přestože jsme nebyli v zápase favoritem, tak jsme věřili tomu, že máme šanci uspět. Bohužel musíme nakonec uznat, že vítězství domácích bylo tentokrát zasloužené.“