Rezerva držela těsné vedení. Pod Lízátka nakonec veze bod

dnes   |   Matěj Hašek, Petr Šatalík
V pátém utkání ročníku 2024/25 vyrazil B-tým Hradce Králové do nedalekých Živanic. Na půdě východočeského rivala držel od 24. minuty nejtěsnější náskok, o který přišel až v závěrečných minutách. Branka Lukáše Hrušky tak stačila na bod za remízu 1:1.
4. kolo, sobota 31. 8. 2024, 10:15

TJ Sokol Živanice

1:1
0:1

Branky: 87. Staněk – 24. Hruška.
Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Ježek.
Žluté karty: 9. Petráň, 57. M. Svoboda, 80. Buriánek (mimo hřiště), 83. Petrus – 57. Hlaváč, 66. Kadrmas, 88. Zeman.
Červené karty: 91. Hlaváč (2. žk).
Diváci: 105.

TJ Sokol Živanice:

Zíma – M. Svoboda, Chocholatý Sedláček (78. F. Pánek), Petrus, Hajník, Pilný (70. Zvěřina), Staněk, D. Pánek, T. Svoboda, Petráň.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Kadrmas, Mahr (83. Boniš), Jurčenko (90. Hampl), Kaštánek, Hypšman (56. Baloun), Vobejda, Holovatskyi, Hlaváč, Hruška, Šimon (56. Zeman).

Náročný program anglického týdne se hradecké béčko chystalo završit malým východočeským derby. Po středeční porážce v Zápech, které patří mezi favority soutěže, se Votorci vydali na hřiště Živanic. Samotné utkání začalo z obou stran poměrně opatrně, Hradec se zaměřil především na pevnou defenzivu a protivníka do větších šancí nepouštěl.

To nejzásadnější, co se v první půli odehrálo, přinesla 24. minuta, kdy zodpovědná hra svěřenců trenéra Šilhavého vydala své ovoce. Na konci hradecké akce se zjevil Lukáš Hruška, jenž poslal Votroky do vedení. Živanice se poté pokusily trochu přitvrdit, ale proti dobře organizovanému týmu se prosadit nedokázaly. Do šaten tak Královéhradečtí odcházeli s nejtěsnějším vedením.

Ve druhé půli pokračovala snaha Živanic o srovnání skóre, nicméně pevná defenziva Votroků úspěšně čelila tlaku soupeře, jenž se snažil udeřit ze standardních situací, kterých si vypracoval hned několik. Hradečtí se pokoušeli chodit do rychlých brejků, nicméně své vedení navýšit nedokázali, ačkoliv si několik slibných pozic vytvořili.

Důležité okamžiky pak přinesl samotný závěr duelu. V 87. minutě zahrávaly Živanice rohový kop, po němž se prosadil Martin Staněk, jenž srovnal na 1:1. V nastaveném čase pak po druhé žluté kartě viděl i červený kartonek hradecký Martin Hlaváč. Domácí však už obrat dokonat nestihli, Votroci tak odvezli Pod Lízátka bod za remízu, která nabídla po jednom gólu na každé straně.

Hodnocení Tomáše Šilhavého

„Prvních třicet minut jsme hráli dobře, byli jsme aktivní a zaslouženě se dostali do vedení hezkou akcí. Ve druhé půli jsme se bohužel nechali zatlačit, soupeř měl hodně standardních situací a nám se nedařilo podržet balon, abychom se dostali z tlaku domácích. Je škoda, že jsme si nepomohli nějakým brejkem, šance na zvýšení jsme určitě měli, ale musíme uznat, že si domácí za vyrovnáním šli. Nakonec jsme chvíli před koncem inkasovali po rohovém kopu. Remíza asi odpovídá průběhu utkání, ale jsme zklamaní, protože chyběl jen malý kousek ke třem bodům.“