čtvrtek 13. 7. 2017, 15:00

FK Poprad

3:2
2:1

Branky: 26. Vlkanova, 42. Černý (PK), 58. Zorvan – 35. Šesták, 79. Šesták. Rozhodčí: Šimek - Valenta, Bednář.

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Mudra, Nosek, Shejbal – Schwarz, Černý – Martan, Zorvan, Vlkanova - Pázler.
FK Poprad: Malec – Hatok, Hric, Palša, Kica – Kopúnek – Maťas, Medak, Jančo, Kúkoľ – Šesták.

V prvním utkání se zpočátku hrál vyrovnaný fotbal a Votroci se přes svého soupeře dostávali velmi těžko. K dispozici měli i několik standardních situací, ale střely Shejbala a Pázlera mířily vždy vedle. O dost nebezpečnější byly centrované míče Milana Černého. Na jeden z nich si naběhl Martin Nosek, který ideálně sklepl na Adama Vlkanova. Ten však ve vyložené pozici mířil vedle pravé tyče.

Co se mu nepovedlo napoprvé, napodruhé již proměnil a ve 26. minutě poslal Votroky do vedení 1:0. Po kombinaci Černého a Zorvana si naběhl za obranu a nedal brankáři šanci. Poprad se k první větší možnosti dostal až ve 35. minutě, když se po centru z levé strany dostal za obranu Votroků Šesták a hned vužil svých zkušeností. Na střelu do pravého horního rohu Ottmar skutečně dosáhnout nemohl, 1:1.

Když už se zdálo, že do kabin se půjde za nerozhodnutého stavu, probíjel se do soupeřova vápna Martan, kterého soupeř zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodčí Šimek neváhal ani sekundu a nařídil pokutový kop. Milan Černý nabídnutou šanci v pohodě proměnil, 2:1.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Votroci drželi více míč na svých kopačkách, ale v útočné fázi naráželi na houževnatou soupeřovu obranu. Překonat se ji povedlo v 58. minutě Zorvanovi, který se dostal k zblokované střele Vlkanovy a pohotově míč dorazil za záda Malece, 3:1. Navýšit skóre mohl také Schwarz, Shejbal nebo Milan Černý, ale jejich příležitosti vždy skončily buď ve spleti bránících těl, nebo vedle soupeřovy branky.

Jak naložit s minimem šancí a gólově se prosadit, to podruhé v zápase ukázal zkušený Šesták, ke kterému doputoval dalekonosný aut a tvrdou střelou rozvlnil síť za Ottmarovy zády, 3:2. Po gólu se soupeř přeci jen usadil na delší dobu na hradecké polovině a přiměl obranu ke zvýšené pozornosti. Větší držení míče však ke gólové šanci nakonec nevedlo, a tak si fotbalisté Hradce Králové odnesli z prvního zápasu jednobrankové vítězství 3:2.