Ještě jeden zápas! Utkání proti Teplicím rozhodl dvěma góly Pilař

25. 5. 2024   |   Matěj Hašek
Do domácí odvety šli Votroci s vedením 1:0, přesto nechtěli nic nechat náhodě. První prasklinu na nadějích Sklářů vytvořil v 50. minutě Pilař a o deset minut později je stejný muž proměněnou penaltou definitivně roztříštil. Čtyři zápasy a čtyři výhry, taková je bilance Votroků v play-off o Evropu. Ten nejtěžší krok ale na Východočechy stále čeká, příští pátek se rozhodne.
N4 – FIN play-off, sobota 25. 5. 2024, 18:00

FK Teplice

2:0
0:0

Branky a přihrávky: 50. Pilař (Juliš), 60. Pilař (penalta).

Rozhodčí: Starý – Kříž, Leška.

Žluté karty: 47. Juliš, 59. Sabou (mimo hřiště) – 58. Kričfaluši, 62. Frťala (mimo hřiště), 70. Fila.

Červené karty: 55. Kodeš.

Držení míče: 51 % : 49 %. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:5.
Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:7.
Diváci: 7199.

Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Čmelík, Dancák, Pudhorocký (71. Kaštánek), Krejčí (63. Horák) – Juliš (85. Koubek), Pilař (63. Čech) – Vašulín (85. Hais).

FK Teplice:

Ludha – Kričfaluši, Knapík (52. Cykalo), Mičević – Švanda (52. Bílek), Mareček (75. Jukl), Havelka (61. Čerepkai), Labík – Trubač – Jásir (75. Bednár), Fila.

Ani únik Vašulína v závěru půle gól nepřinesl

Před zápasem se okolo Hradce Králové točily temné mraky, samotný výkop ale ozdobila modrá obloha a jediným zdrojem bouře se stal černobílý kotel. A ani na hrací ploše nevládnul klid, všichni hráči cítili důležitost utkání a nehodlali vypustit jediný souboj. První závar byl před hradeckou bránou k vidění po rohu Havelky, ani následné zmatky ale k přímému ohrožení nevedly. Jako pomyslný blesk z čistého nebe mohl po krásném signálu z rohového kopu na druhé straně udeřit Čmelík, jeho zakončení z bezprostřední vzdálenosti ovšem mířilo nad.

Čtvrt hodina byla pryč a z Votroků jako by spadla úvodní nervozita. Důkazem byl rychlý protiútok po levé straně, kde se míče chopil Juliš, posunul si ho do středu hřiště a zakončoval na vzdálenější tyč, bohužel i tomuto projektilu chyběla přesnost. A po dvou minutách přišla akce jako přes kopírák, tentokrát se ovšem Juliš rozhodl přihrávat pod sebe na Pilaře, jehož tečovaná střela projela těsně kolem pravé tyče. Do obrovské šance se propracovaly i Teplice, konkrétně to byl Labík, před nímž stál už jenom Zadražil, hradecký brankář ale stihl tvrdou přízemní ránu včas zalehnout.

Přesně na přelomu 30. minuty se teplický Fila rozhodl odjistit granát, který na hřiště musel pronést v levé kopačce. Tato pumelice, za kterou se východočeský gólman jenom ohlédl, šla ale hodně mimo. Před protější bránou se Votroci připomněli prostřednictvím Pudhorockého, na jeho přihrávku skrz vápno ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. To v nastaveném čase se po akci Vašulína chytil za hlavu snad celý Malšák, vytáhlý útočník se dostal do samostatného úniku, závěrečný lob ovšem prostor tří tyčí nenašel. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

O postupu rozhodl dvěma góly Pilař

Hned v úvodu druhé části černobílým fanouškům trochu zatrnulo, když Zadražil vyrazil Trubačův centr pouze k Jásirovi, ten se ale ve výhodné pozici nenacházel, a tak jeho zakončení gólové parametry postrádalo. To Václav Pilař vyvolal v 50. minutě zcela jiné emoce! Akci po pravé straně rozjel skvěle hrající Juliš, balón potáhl až do vápna a na vzdálenější tyči našel přesnou přihrávkou legendu s číslem šest, která se před odkrytou bránou nemýlila.

Od té doby chytil zápas pořádné grády. Pět minut po vstřelené brance byl totiž k údivu všech hradeckých fanoušků vyloučen domácí kapitán Kodeš. V rychlostním souboji s Havelkou si ale hlavní sudí faul zkrátka našel. Tuhle situaci už Votroci poznali v minulém utkání, a tak se nesesypali a pokračovali v srdnatém výkonu, který byl zanedlouho odměněn. Poté, co byl ve vápně svalen Vašulín, byla totiž odpískána penalta. K té se nemohl v 60. minutě postavit nikdo jiný než Václav Pilař, jenž Ludhu poslal na druhou stranu a rozpoutal pokřik „Hradec – Evropa“. Po inkasované brance se Severočeši snažili se zápasem něco udělat, obranná linie černobílých byla však proti.

Místo snížení skóre mohla navíc přijít další hradecká radost. Vašulín po průnikovém pasu od Juliše sice teplického brankáře překonal, tvrdou ránu však zastavilo břevno. V 81. minutě se chtěl gólem odměnit také Juliš, jenž obešel hned několik protihráčů, z velkého úhlu už ale Ludhu překonat nedokázal. Poté Votroci spíše jen čekali na závěrečný hvizd, který by značil potvrzení výhry 2:0 a postup do osudového utkání o evropské poháry.

Hodnocení Davida Horejše

Hodnocení Zdenka Frťaly

„Vstup do zápasu jsme měli dobrý. Na domácích byla možná vidět trochu nervozita, vedení 1:0 do odvety může být částečně zrádné. Nebyli jsme ale schopni prolomit obranu soupeře. Neměli jsme kvalitní centry, střelbu ze střední vzdálenosti, chyběla nám kvalita v zakončení. Soupeř měl rozdílové osobnosti, jako jsou Pilař, Krejčí nebo Vašulín. Hradec na rozdíl od nás dal góly, tím je jeho postup zasloužený. Teď jsme smutní, ale nechtěl bych, aby tenhle dvojzápas dehonestoval celou naši sezónu.“