středa 5. 7. 2017, 17:00

FK Jablonec

0:4
0:1

Branky: 13. Považanec, 84. Masopust, 86. Mehanović, 90. Mehanovič. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Vít. Počet diváků: 300.

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Vízek) – Krátký, Bederka, Nosek, Hašek – Schwarz, Jirsák – Trávníček (53. Kraják), Černý (46. Miker), Súkenník - Šípek.
FK Jablonec: Jankovič (65. Breda), Pernica, Hubschman (70. Lischka), Hanousek – Pavažanec – Masopust, Mehanovič, Jenetzký (65. Doležal), Zelený (70. Kučera) – Mihálik (65. Diviš).

Hosté nastoupili v té nejsilnější možné sestavě a na hrací ploše to bylo od první minuty patrné. Výsledkem převahy byla úvodní branka z 13. minuty, kdy hosté zužitkovali rohový kop, po kterém se míč odrazil k nekrytému Považancovi a ten pohotově hlavičkou překonal domácího brankáře Radima Ottmara, 0:1.

Po obdržené brance se hra přeci jen opticky vyrovnala, ovšem bez brankových příležitostí domácího výběru. Na druhé straně soupeř několikrát zahrozil, ale buď byl na místě pozorný Ottmar, nebo hráči v zelených dresech mířili mimo vymezený brankový prostor.

Do druhého poločasu Votroci vstoupili velkou šancí, když se Šípek objevil zcela nekrytý před gólmanem Hrubým, ale svoji možnost proměnit nedokázal. Podobné tomu bylo v 65. minutě, když si Marek Krátký naběhl na přesný centr mladého Mikera, ale jeho hlavička z bezprostřední blízkosti skončila těsně nad jabloneckou brankou.

Nakonec však závěr utkání zcela jasně vyzněl pro hostující tým.V poslední pětiminutovce se Jablonec prosadili hned třikrát, jednou Masopust a hned dvakrát Mehanovič. Votroci tak díky nepovedenému závěru prohráli výrazným rozdílem 0:4.